Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook: egy ismerősöm...

Facebook: egy ismerősöm ismerősei ne tudjanak jelölni?

Figyelt kérdés

Beállítható valahogyan, hogy csak egy ismerősöm ismerősei ne tudjanak bejelölni?

Ha igen, miképpen állítható ez be?

Sok álprofil-gyártó, kétes szándékú illetőt jelöl be, akik aztán engem is bejelölnek és valószínűleg sokakat az ő ismerősei közül.

Én nem szeretném őt törölni, csak azt szeretném, hogy az ő ismerősei ne tudjanak bejelölni.



2023. júl. 7. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
miért jelöl be olyan embereket?nem lehet hogy nem is ő jelöli be csak feltörték a profilját? mostanában gyakori. egyébként én nem tudok ilyen funkcióról.
2023. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ő jelölgeti be őket mert "szeret emberekkel beszélni és alapvetően nem feltételez rosszat senkiről", viszont ezek az emberek nyomulósak és kétes szándékaik vannak.

A ChatGPt tudott erre lehetőséget, de azóta vagy megváltoztatták, vagy akkor se volt ilyen, esetleg máshogy volt...

Én igaz, telefonon nézem a beállításokat...


ChatGPT

Igen, a Facebookon van lehetőség arra, hogy megakadályozd, hogy az ismerősöd ismerősei jelöljenek be téged ismerősnek. Ehhez kövesd az alábbi lépéseket:


Lépj be a Facebook fiókodba, majd kattints a jobb felső sarokban található lefelé mutató nyílra, majd válaszd ki a "Beállítások és adatvédelem" lehetőséget.


A beállítások oldalon válaszd ki a "Adatvédelem" fülre kattintva.


A "Ki láthat és keres rád?" szakaszban keresd meg a "Ki láthat és keres rád?" opciót, majd kattints a "Szerkesztés" gombra.


Az "Ismerőseid" résznél válaszd ki a "Barátaid kiválasztása" lehetőséget.


A "Barátjelölés engedélyezése" opció mellett kattints a "Változtatás" gombra.


Az új ablakban válaszd a "Barátjelölés kikapcsolása" lehetőséget, majd kattints az "OK" gombra.


Ezzel megakadályozod, hogy az ismerőseid ismerősei jelöljenek be téged ismerősnek. Fontos megjegyezni, hogy ez csak az ismerőseid ismerősei esetében lép életbe, az ismerőseid továbbra is jelölhetnek be téged ismerősnek.


Kérlek, vedd figyelembe, hogy a Facebook időről időre frissíti a beállításokat és az elérhető lehetőségeket, ezért a pontos eljárás és az elnevezések változhatnak. Mindig ellenőrizd a legfrissebb beállításokat a Facebook felületén, hogy biztosítsd a kívánt adatvédelmi beállításokat.

2023. júl. 7. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

ChatGPT szokás szerint bullshitel, sosem volt ilyen funkció Facebookon. Ha nincs rendelkezésre álló információ, simán kitalál neked egy fiktív szöveget. A ChatGPT ezért nem "tudott" egy lehetőséget, hanem kreált egy választ, amivel semmit nem fogsz kezdeni.


Kétféle beállítás van az ismerősnek jelölhetőségre:

- mindenki

- ismerős ismerősei

Amit akarsz, nem létezik.

2023. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, sajnálom hogy nem létezik ilyen funkció. :(
2023. júl. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!