Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mióta nem lehet belépni TOR...

Mióta nem lehet belépni TOR böngészőből a Jófogásra?

Figyelt kérdés

Ez az üzenet fogad:

Too Many Request

Amennyiben ezt az üzenetet látod, kérjük küldd el az IP címed az

ugyfelszolgalat@jofogas.hu email címre.



2023. júl. 21. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csalók elleni védelem, akik túl sok hirdetésre rákattintanak és megpróbálják csőbe húzni az eladót. Ezért ha egy IP címről túl sok hirdetésre kattintanak letilt. Mivel a TOR hálózaton nagyon sokan vannak egy IP cím mögött (és pont a csalók rejtik így maguk), hamar letilt, de előfordulhat nagy NAT-olt hálózatokon is, illetve a dinamikus IP cím miatt otthon is, ha pont megkapod egy retinens IP címét miután rosszalkodott. Természetesen neked ebből nem lesz bajod, csak le kell vetetni a tiltást az ügyfélszolgálattal.
2023. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Végül is hatodik próbálkozásra beengedett, de aztán egy pár perc után kidobott, most újra ezt játssza, hogy nem enged be.

Régen nem csinált ilyet. Akkor ezek az általad említett tevékenységek ennyire felerősödtek mostanában, vagy csak mostanában állított be a Dzsófogász ilyen védelmet?

Amúgy a TOR tényleg kiosztja meni júzernek ugyanazt a fákin IP-t? Azt hittem mindenkinek egyedit ad.

2023. júl. 21. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég vezették be, mert megszaporodtak az olyan csalások, hogy az eladótól azt kérik, fizesse ki a futárt, de egy adathalász oldalra irányítják és ellopják a pénzét.

A TOR folyamatosan váltogat az exit nodeok között, ezért a te IP címed is gyakran változik és mások is gyorsan megkapják.

2023. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nemrég vezették be, mert megszaporodtak az olyan csalások, hogy az eladótól azt kérik, fizesse ki a futárt, de egy adathalász oldalra irányítják és ellopják a pénzét."

Igen, elég sok ilyen volt a tavasszal, én is kaptam jó pár ilyen érdeklődést. Simán elhiszem, hogy a hirdetők nagy része, mondjuk a fele bedől ilyeneknek, főleg, hogy a netbanki belépőoldalhoz hasonló oldalra vezetett, miután a 17 (vagy nem tudom mennyi) magyar bank ikonjából ráböktem a KH-ra (direkt olyanra, ami nekem nincs), mert kíváncsi voltam mi lesz. De csak egy statikus oldal volt, a netbanki belépési adataim ellopására, semmi kattintható nem volt, mint egy rendes netbanki belépő oldalon.

De aki járatlan az internetes bankolásban és várja a 70 ezer vagy akármennyi forintot a hirdetett termékéért, az lehet, hogy elsiklik ezek felett és már írja is be az adatait.

2023. júl. 21. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek akarod TOR-al használni az oldalt?
2023. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért ne? Mindig is TOR-ral használtam.
2023. júl. 21. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert 0 értelme, ha nem csalni akarsz, egyedül ezt éred el amiért a kérdés született meg hogy sokkal lassabb az oldal mintha simán használnád, szóval kb magad szivatod, ennyit teszel, semmi többet.
2023. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A jófogás már amúgy is a végét járja. Addig volt jó, amíg meg volt mellette az Expressz meg az OLX, meg az Apronet. De mivel ezek a holland-dél-afrikaiak vagy nem is tudom milyenek mindet felvásárolták egymás után, ezért megszűnt a verseny és kvázi monopolhelyzetben vannak.
2023. júl. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!