Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Felraktam az Ubuntu 8.10 de...

Felraktam az Ubuntu 8.10 de kábelmodemem van és a net nem megy vele. Sokat keresgéltem de konkrét segitséget seholsem találtam, Azt tudom hogy a mask id be kell állitani, ezt meg is tettem de még mindig nem látja a hálót. Kell még valamit beállitani?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 05:44
 1/1 I(L)TECHNO ***** válasza:
Nekem is kábelmodemem van, és feltettem korábban az ubuntu 9.4-es verziót és az internet beállításnál elvileg szinte semmit nem kell beállítani, mert kábelmodem és dinamikus ip.. Először én sem értettem. De megnéztem a szolgáltatóm honlapját és ott írja, hogy ha más gépbe dugom a hálókábelt akkor 3 óra kell mire kap ip címet és használható, na most nem dugtam más gépbe csak linuxot tettem fel. és minden egyes indításnál azt hitte a modem, hogy új gépbe dugtam, szóval, 3 órát megvártam és lett is net, de hamar meguntam ezt. Aztán írtam a szolgáltatónak és kaptam egy jó megoldást. Azt, hogy iktassak be egy routert a modem és gép közé és a router majd kiosztja a gépnek a címet.. Hát ez meg is oldotta a problémám...Lehet neked is megszabta a szolgáltatód ugyanezt, mint nekem. Routerrel próbáld, nem drágák úgysem. Remélem segítettem :)
2011. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!