Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmailen kötelező megadni a...

Gmailen kötelező megadni a helyreállitási telefonszámot? Ma kidobta üzibe, hogy elveszthetem 8 évi adataimat stb ha nem adom meg.

Figyelt kérdés
Üdv a szövegre nem emlékszem pontosan elég kicsi csikba irta ki és amikor átléptem a levelek között 1 másik kategóriába el is tünt. A LÉNYEG muszály megadni a helyreállitási számot vagy amit kér vagy ez csak egy opció és csak jelzi? köszönöm előre is a válaszokat . (én ide nem szeretném beirni a mobil számom) Ugye nem veszi el a fiókot ha nem adok helyre állitási mobilszámot?
2023. szept. 6. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is kaptam ilyet pár hónapja majdnem egy éve végülis. De én csak egy helyreállítási email címet adtam meg eddig nem törölték az emailomat. Elfogadták és nem zaklatnak hogy törlik ha nem adok meg telefonszámot.
2023. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem zavar hogy elvesztheted akkor ne add meg.
2023. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1es köszi. 2 es nem hinném hogy maga a google elvehetné a fiókom ha nem adom meg...
2023. szept. 6. 10:15
 4/19 A kérdező kommentje:
Biztonsági imélcim az megvan, tehát a kérdés kötelezhet, tellefonszámra is? (most néztem van biztonsági imél)
2023. szept. 6. 10:21
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Az e-mail fiókod az, amit a lehető legjobban kell védeni. Ha ahhoz hozzáférnek, minden más vele regisztrált fiók jelszava megváltoztatható és hozzáférhető. A saját érdeked lenne, hogy annyi biztonsági funkcióval véded, amennyivel csak lehet, és jelenleg a legjobb mód erre a telefonszámmal való hitelesítés.

Ha nem férsz hozzá a másodlagos e-mail fiókhoz sem valamiért, akkor ugyanúgy buktad a dolgot.

És igen, bármikor megteheti a Google, hogy bevezeti a kötelező kétfaktoros-telefonszámos hitelesítést, és kitiltja azokat akik ezt megtagadják. Elfogadtad a szerződési feltételeket, a megsértésével törölhetik a hozzáférést.

Semmilyen kockázata nincs a telefonszám megadásának, azt csak arra a célra használhatják amire bekérték. Senki nem fog felhívni, nem fognak hívásban vagy sms-ben reklámozni neked, mert drága módszer, és nem éri meg.

2023. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

3/

Nem a google veszi el, hanem egy tolvaj aki megszerezte a jelszavad, belépett majd átállította..

2023. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de ha megadod, akkor be tudod állítani a kétfaktoros hitelesítést is, ami elég nagy plusz védelmet biztosít.
2023. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A KÉTFAKTOROS sms értesités be van kapcsolva! EZÉRT NEM ÉRTEM MIÉRT KÉR MÉG MÁST IS.
2023. szept. 6. 12:05
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
De akkor meg már megadtad a számodat, mire ez a vergődés...?
2023. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem csak időszakos megerősítést kér, hogy még mindig ugyanaz a szám? Egyes oldalak pár havonta vagy évente visszakérdeznek, nehogy elfelejtsd átírni, ha új számod van.
2023. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!