Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a legbiztonságosabb...

Melyik a legbiztonságosabb e-mail szolgáltató?

Figyelt kérdés

Az egy jelszavas gmail.com fiókomat feltörték és nem tudok belépni mivel kiírta a rendszer, hogy 2 órával előtte meg lett változtatva a jelszó.

Kérdem én, hogy a két lépcsős rendszere a gmail.comnak az mennyivel jobb? Feltörhetetlen? mert olvastam olyat is, hogy a hekker törli az alternatív e-mailt, vagy a telefonos azonosítót is tudja manipulálni. Szóval melyik a legjobb e-mail fiók?


Azt nem értem, hogy a hekkertől a google miért nem kért telefonos azonosítást, ha idegen gépről jelentkezett be?



2023. szept. 20. 02:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Le kellene szokni ezekről, hogy egy viszonylag könnyű jelszó mellé nem kapcsoljuk be a 2FA -t.

A megoldás:

Gmail

2FA

Hosszú, összefüggéstelen jelszó, ami tartalmaz kis betűt, nagy betűt, számot és speciális karaktert.


A hacker nem fogja tudni “eltűntetni” a telefonod, amíg nem igazolod a telefonodon, hogy Te akarod módosítani.


Egy normális antivirust pattints a gépedre, mert lehet keyloggered van.

Illetve a telefonon is használj valami biometrikus azonosítást (face id, ujjlenyomat, pl.).

2023. szept. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Évek óta kötelező a 2 faktor.
2023. szept. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

#2 - "Évek óta kötelező a 2 faktor."


Ezt mikor álmodtad, mert ilyen nincs...

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

2023. szept. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Csak tőled függ, melyik biztonságos. Most sem "törték fel" a Gmailt.
2023. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

"Azt nem értem, hogy a hekkertől a google miért nem kért telefonos azonosítást, ha idegen gépről jelentkezett be?"


Be van egyáltalán kapcsolva nálad a kétfaktoros hitelesítés?


Egyébként nem biztos, hogy idegen gépről lépett be. Lehet, hogy olyan nyilvános gépről lépett be, amit te előtte használtál. Könyvtár, suli, munkahely...

2023. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

"a hekkertől a google miért nem kért telefonos azonosítást"

Te írtad, hogy "Az egy jelszavas gmail.com fiókomat"

2023. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Lehet hogy a 12345 nem volt a legjobb ötlet jelszónak, pedig igen népszerű.. 🙂
2023. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SIDLER22 ***** válasza:
32%

Nem kell semmilyen 2FA és egyebek... A Gmail eleve megigényel egy hosszabb jelszót amit meg kell adnod. Egy olyan jelszó amely megfelel a szükséges feltételeknek, emberi időn belül bruteforce vagy szókönyvtáras támadással feltörhetetlen. Amit egyedül nem igényel meg a Gmail, de én leírom: egész szavakat se használj a jelszóban.

Ez az egész 2FA meg egyéb okosságok azért lettek feltalálva mert az emberek képtelenek vigyázni a jelszavaikra.

Minden fis-fos programot letöltenek meg futtatnak... Kamu E-maileknek elküldenek bizalmas adatokat...


Ha te egy jelszót gondosan el tudsz rakni, úgy, hogy ahhoz senki ne férjen hozzá (mesterjelszó védelem, 100% vírusmentes gép, stb...) akkor nem kell semmilyen egyéb védelmi réteg.

2023. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Jelszóváltoztatásról biztos jött üzenet hogy erősítsd meg hogy te voltál e?

Ha leokztad így jártál.

2023. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

"Ezt mikor álmodtad, mert ilyen nincs..."


Konkrétan ott linkeltem, hogy folyamatosan kapcsolják be mindenkinél. Szóval de, van.

2023. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!