Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube tényleg betiltja a...

Youtube tényleg betiltja a reklámblokkolókat ? Én ublock Origin használok és nincs semmi reklám. Vagy megpróbáljak a reklámblokkolót úgy fejleszteni, hogy kijátssza a YouTube-ot ?

Figyelt kérdés
5 évvel ezelőtt miért nem volt Youtube-nak baja, hogy reklámblokkolót használok ? Miért most lett neki baja ebből ? Nem értem amúgy mi a baja, milliárdos cég. Azért dolgozok, hogy milliárdos cég zsebét tömjen ? Álljunk csak megy egy percre.

2023. okt. 3. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ugyanez az elv amiért le fogják a lakosságot külföldi bérmunkásokra cserélni, mert van aki tőled is kevesebbért megcsinálja. A munkáltató meg azt mondja, hogy minek fizessek én a magyarnak, mikor az indiai a feléért is megcsinálja, na állunk csak meg egy percre.


Amikor bemész a hipermarketbe, ők is milliárdos forgalmat generálnak, nem is kellene fizetni a bevásárlásért. Az neked jár.

2023. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Rosszul látsz egy pár dolgot, több percre is meg kéne állnod átgondolni.
2023. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

És miből van bevétele? Reklámokból.


Van egy vállalkozásod. Annak van egy szolgáltatása. Hoz mondjuk évi 100 milliót. Ügyes, okos emberek kitalálják, hogy a szolgáltatásodat hogyan tudják ingyen igénybe venni, el is terjed, ezért neked megcsappan a bevételed és csak mondjuk 50 millió marad. Te nem lennél felháborodva? Nem próbálnád meg visszaszerezni a másik 50 milliót, amiért megdolgoztál és mások ellopják? Azt mondanád, hogy “áh, nem érdekel hogy már csak a fele marad meg”?

2023. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos most már tényleg nem engedi az a szemétláda lejátszani a videókat, semmilyen formában.

De az AdBlock se rossz, azért is fizetni kellett és mégse tudja betölteni a funkcióját. Akkor minek van egyáltalán?

UBlock Origint olvastam hogy az egyelőre jól végzi a dolgát, én ha minden jól megy arra fogom lecserélni, csak előbb végzek némi utánajárást hogy biztonságos-e.

Amúgy elvileg a YouTube törvénytelenül jár el, mert az hogy kémprogramokkal érzékeli hogy a saját gépeden Adblokker van, és letilt, az a GDPR súlyos megsértése. Elvileg az EU elé fog kerülni az ügy, nagyon helyesen. De addig is valamit tenni kell, szóval úgy tűnik a UBlock lesz a befutó.

nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

3: Ha én abból élnék, hogy az amúgy nyilvános tartalmaimnál reklámokat jelenítek meg és valaki úgy dönt, hogy nem nézi meg a reklámot, azt még erőltetve is csak nehezen tudnám lopásnak nevezni. A példád is emiatt sántít, mert nyilvános videókról van szó.

Mert a lopás az, amikor elveszed, elbirtoklod ami nem a tiéd. Letöltesz egy kalóz szoftvert, vagy ellopsz egy pénztárcát.


Ezzel az erővel én is mondhatnám, hogy mivel szoktam utazni a munkám miatt is, és ez idő alatt mobilnetet használok ami korlátos, ebből lopnak el a reklámokkal tőlem havonta gigabyteokban mérhető adatmennyiséget tehát én követlenül azért fizetek nem keveset, hogy reklámokat nézzek. De ebben az esetben sem áll meg a lopás ténye, mint ahogy a reklámok blokkolásával sem áll meg a lopás ténye.


Ha valaki az enyémhez hasonló szolgáltatást ingyen nyújtana, akkor ahhoz egy szót nem szólhatnék, ha így is úgy is elvégezném. Ilyen a szabad piac. Ebben az esetben kénytelen lennék más szolgáltatásokat kitalálni és azokból élni.

De a youtuberek mit csinálnak? Terjesztik azt a valótlanságot, hogy ez lopás, mert féltik az extra hasznukat, ami eddig sem volt mert reklámblokkolót eddig is használtak a nézők bizonyos arányban. Tökéletesen megélnek magasan az átlag felett és a google is jó bevételeket produkál. Mert a rendszer így állt be, hozzáigazodott ahhoz, hogy nem minden reklámidő ér célt.


A reklámok most kb 1000 megtekintésenként hoznak egy átkattintót, 10000 megnézés után egy vevőt. Ezek olyan nagy számok, hogy nem oszt, nem szoroz, ha a nézők fele blokkolja a reklámokat, mert azok a nézők úgysem vásárolnának a hirdetés miatt.


A videósok számára lopás emlegetése helyett nyitva van a lehetőség, hogy csak előfizetőknek tegyék elérhetővé a videóikat. Miért nem teszik? Mert a videók bevételeinek legnagyobb része már szponzorációkból érkezik és ez akkor működik, ha sokan megnézik a szponzorált videókat. De akkor viszont ne vádaskodjanak lopással.

dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

"UBlock Origint olvastam hogy az egyelőre jól végzi a dolgát, én ha minden jól megy arra fogom lecserélni, csak előbb végzek némi utánajárást hogy biztonságos-e."


Miért ne lenne biztonságos az uBlock? Ha attól tartasz, hogy kémkedik (szerintem nem, már kiderült volna ha igen), akkor hálózati szinten, a routeren is be tudod állítani, hogy ne engedje át a reklámokat és akkor a tévéden és a mobilodon is eltűnnek a reklámok.

Tutorialok:

https://www.youtube.com/results?search_query=adblocking+in+r..

Az uBlocknak megvan az az előnye, hogy egyes oldalakon két kattintással ki tudod kapcsolni. Pl. ha támogatni akarsz egy oldalt, vagy blokkolóval nem töltődik be.

Az Adblock Plus azért nem blokkol, mert a gúgöl fizet nekik ezért.

dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!