Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet osztani a google...

Meg lehet osztani a google drive-on egy PC-n lévő mappát úgy, hogy a drive-on nem foglalna helyet a megosztott fájlok?

Figyelt kérdés
A drive-ot csak arra használnám hogy az interneten, linken keresztül megosztanám a mappa tartalmát. Ugyanis van egy másik városban levő ismerősöm akinek a gyermeke szereti a meséket és én szokom neki letölteni a legújjabbakat. De a drive-on csak 15 GB szabad hely van és van hogy egy 4K-s video kitesz ekkorát. Úgy gondoltam hogy ha csinálnék egy megosztott mappát amit a drive-on link-ként el tudok nekik küldeni, akkor nem kellene külön-külön feltölteni a drive-ra. A válaszokat előre is köszönöm.

2023. nov. 7. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tudná, de úgy tudom vannak ilyen szolgáltatások, csak előfizetésesek. Egyébként pedig abba érdemes belegondolnod, ha éppen a gépedről nézné a filmet, az a te feltöltési sebességed enné, továbbá a gépednek akkor éppen bekapcsolt állapotban kéne lennie.
2023. nov. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit csinálni akarsz, nem lehetséges.

A PC-n lévő mappát ha meg akarod osztani, akkor folyamatosan bekapcsolva kell tartani a gépet hogy rendelkezésre álljon, amikor csak nézni akarják. Vannak ilyen hálózati szolgáltatások vagy megoldások (kifejezetten erre alkalmas a NAS) és kihagyható belőle a drive teljesen.

Egy másik lehetőség a közvetlen átküldésre a torrent, de ahhoz is mindkét gépnek bekapcsolva kell lennie míg átmásolod a tartalmat a címzettnek.

2023. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Torrenttel lehet ilyet csinálni, akkor elküldesz egy általad készített torrent fájlt, amit a másik fél megnyit és közvetlenül a te gépedről letölti. Persze be kell legyél kapcsolva addig, szóval a drive ilyen szempontból kényelmesebb szerintem.
2023. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A bekapcsolt gép nem probléma. Különben is... nem arra lenne használva hogy nézné hanem letöltené-átmásolná.


3-as, tudod hogy kell ilyen privát torrentet csinálni?

2023. nov. 7. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálsz egy új torrentet a klienssel, amiben elég betallózni a fájlok helyét, majd elmenteni a fájlt (nem kell tracker adatokat sem kitölteni). Ezt átküldöd, a másik oldalon hozzáadják. Legyen mindkét kliensben bekapcsolva a DHT-t, és meg kell találniuk egymást, majd indul a forgalmazás.
2023. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

GDrive csak akkor nem foglal helyet, ha nincs kliens a gépre telepítve, vagy az adott google account nincs beállítva.Ettől egy böngészőben felteheted és megoszthatod a fileokat, de a változásokat manuálisan kell lekövetned.


Ellenben a onedrive alapvetően tudja csak felhőben tartani a fileokat, így csak a módosított fileok foglalják a helyet a gépen.

2023. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Torrent: [link]

FTP: [link]

[link]

Http: [link]

2023. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húú nagyon köszönöm. Nem is gondoltam hogy ennyi hasznos választ kapok. Még egyszer köszi. :)
2023. nov. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!