Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegnap a Youtube válik fizetős...

Tegnap a Youtube válik fizetőssé, mától az nCore-t is csak fizetve lehet használni, mi van itt?

Figyelt kérdés
Már az elég sokk volt tegnap, hogy a Youtube-ot csak fizetősen lehet innentől használni, mert letiltották az Adblockert, ma újabb "meglepetés", lépnék be nCore-ra, ahol évek óta van fiókom, soha semmi szabályt nem szegtem meg, mindig utolsó szögig visszaosztottam mindent, erre látom hogy már belépni se enged, csak ha fizetek. Gratulálok. Ez véletlen egybeesés, vagy koordinált akció, hogy mostantól már tényleg semmihez ne férhessen hozzá az ember a neten ha nem tokol? Ennyire "jó" a kapitalizmus? Lassan levegőt se vehetsz mert azért is fizetned kell valami gazdagnak?

2023. nov. 11. 00:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi ilyesmit nem látok az nCore-on. Nem lehet, hogy 1000 éve nem léptél oda be és a 8 hét inaktivitás miatt van most ez nálad?
2023. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikor voltam fenn utoljára, nem hinném hogy eltelt nyolc hét, de ha el is telt, nem tudok belépni, mert sehova nem enged, csak ezt az egyet látom hogy fizessek. Erről ennyit. Vissza se tudom állítani a fiókom. Legalább szóltak volna előre, akkor rászántam volna 1-2 napot hogy összeszedjek mindent ami érdekelhet.
2023. nov. 11. 00:13
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Már az elég sokk volt tegnap, hogy a Youtube-ot csak fizetősen lehet innentől használni, mert letiltották az Adblocker"

Vannak megoldási lehetőségek - itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

a #3-as hozzászólásában felsoroltam pár lehetőséget.


"Lassan levegőt se vehetsz mert azért is fizetned kell valami gazdagnak?"

Közgazdasági alapvetés: nincs ingyenebéd.

A szervereket fenn kell tartani (amik jelentős mennyiségű elektromos energiát fogyasztanak), az Internet-elérést meg kell fizetni, meg kell adni a rendszergazdák, programozók, moderátorok bérét - mindezeket valamiből elő kell teremteni.

Ezt a Youtube alkalmasint reklámokból fedezi - ami még rendben is lenne, viszont itt jön egy probléma: ha ezt zavaróan, az adatvédelmet sutba dobva teszi, akkor az emberek elkerülő megoldásokat fognak keresni. Viszont így kevesebb reklámmegtekintés lesz, ami kevesebb profiti generál, így a Youtube más megoldásokat (például Youtube Premium) vagy szigorításokat (reklámblokkolók kitiltása) fog keresni - erre a reklámblokkolók (illetve az alternatív videoplatformok) meg reagálni fognak - és az egymásra való licitálás folytatódni fog.

2023. nov. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Ideges vagy?
2023. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szép és jó, csak bennem felmerül a kérdés, hogy akkor 2005 és kb. 2014 közt a szerverek ingyen voltak? Meg a fejlesztői, moderátori munka ingyen folyt, jótékonysági alapon? Csak mert addig a Youtube is ingyen volt, reklámok ÉS fizetős tartalmak nélkül. Beléptél, rákerestél videókra, megnézted, ennyi volt. Mégis létezett. Szóval nálam nem nagyon állja meg a helyét az az elmélet, hogy ez a költségek fedezésére lenne szükséges és elkerülhetetlen lépés. Inkább valami végtelen kapzsiságot, harácsolósdid, istenkomplexus-szagot érzek.

Az nCore-re visszatérve, ott is mikor 2016 körül kaptam meghívót egy haveromtól, még full ingyen volt az egész, csak regisztrálni kellett. Most meg már be se tudok lépni az oldalra. Figyelmeztetést sem kaptam a változásokról, mert akkor nyilván felkészültem volna rá.

2023. nov. 11. 00:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

" hogy akkor 2005 és kb. 2014 közt a szerverek ingyen voltak? Meg a fejlesztői, moderátori munka ingyen folyt, jótékonysági alapon? Csak mert addig a Youtube is ingyen volt, reklámok ÉS fizetős tartalmak nélkül."

Nem, nem voltak ingyen. Még egyszer mondom: közgazdasági alapvetés, hogy nincs ingyenebéd.

Akkor is voltak reklámok, csak nem voltak "annyira tolakodóak".


Viszont azóta változott a gazdasági helyzet, a tárolandó adatmennyiség, így - gyanítom - a Google igazgatósága kiadta az utászt: több pénz kell!

2023. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A reklámblokkolós YouTube és az nCore is ugyanúgy működik nekem, mint régen. A hiba szerintem nálad van.
2023. nov. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nála van 10 másodperce léptem be pont a kérdés kapcsán Ncore-ra, nincs prémiumom, reklámblokkoló van, és semmi baja.
2023. nov. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 P.O.C. ***** válasza:
100%

Youtube: Nekem uBlock Orogin eddig még zavartalanul működik Chrome alatt. Ha elbukna ott van fent trartalékba a Brave böngésző. Egyébbként meg kijelentkezve is lehet használni, így ugyan nem tudsz nézni korhatáros tartalmat nézni, de nem fog b***tatni a reklámblokkoló miatt.


nCore: se az üzenőfalaon, se privát üzetentben se kaptam a Stafftól olyat, ami arra utalna kicsit is, hogy fizetős lesz az nCore. Simán beléptem az előbb is fizetés nélkül.

Tehát az van amit az előttem írtak, több hetes inaktivitás, vagy szabályok megszegése, pl nem teljesítetted a seedkötelezettségedet. Ilyenkor bannolják az adott accountot, és előfordulhat, hogy csak premium tagság megváltása esetén lesz újra aktív.

Vagy még lehet az is, hogy nem az igazi nCore oldalon vagy fent (ncore(pont)pro), hanem valami kamu klónján.

2023. nov. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Biztos hogy az igazi nCore-on vagyok helyesbítve: voltam) fenn, hosszú évekig használtam, sokáig napi szinten. Utóbbi időben már ritkábban, de ilyet még sose tapasztaltam - értelemszerűen, mert ilyet csak egyszer tapasztal az ember, tekintve hogy elveszett a fiókom.

Szabályokat SOHA nem szegtem, eleve alig szedtem le valamit, és az mindig 100%-ra vissza lett töltve, még a rendelkezésre álló havi 5 "szabad" hit-n-runt sem használtam fel soha, mindig minden az utolsó másodpercig vissza lett osztva. Ezért nem tudom értelmezni a dolgot, maximum annyi bűnöm lehet hogy pár hete nem jártam fenn (nem tartom számon hova mikor és hányszor lépek be), az meg vicces lenne ha azért KITILTANÁNAK mert pár hétig nem voltam benn az oldalon... Ha így lenne előbb-utóbb elfogynak a felhasználók. :D

Esetleg az nem lehet hogy valaki feltörte a fiókom?

2023. nov. 11. 01:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!