Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy weboldal megnyitásakor...

Egy weboldal megnyitásakor felugró reklám kinek a "felelőssége"?

Figyelt kérdés

Van hogy megnyitok egy oldalt, majd felugrik az egész kijelzőt betöltő reklám, amit vagy valami rejtett kis X-szel be lehet zárni, vagy keresni kell, hogy hogyan tüntessem el onnan. Többször előfordult, hogy bezártam az egész oldalt és más oldalon kerestem rá, esetenként rendeltem meg terméket. Az első webáruház a reklám miatt elesett egy rendeléstől.

Szóval az oldal tulajdonosa csinálja ezeket a reklámokat, vagy az internet szolgáltató, vagy ki?


2023. nov. 24. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Az oldal tulajdonosa. Kicsit nezz utanna hogy mukodik az internet.
2023. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Általában a tulajdonos, ha csak meg nem hackelik őket.
2023. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es!

A fontoskodás kár volt a végére.

Egyébként "kicsit utánanézés" egyik formája az, hogy megkérdezem pl. itt.

És neked most nem kell utánanézned mert segítek, nem utánna, hanem utána.

2023. nov. 24. 11:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az oldal tulajdonosa, üzemeltetője helyezi el a reklámokat az oldalon, az oldalak túlnyomó többsége a reklámokból él.


Azt nagyon jól teszed egyébként, hogy a túl sok vagy túl zavaró reklámokat tartalmazó oldalakat bezárod. Ez hozzátartozik az oldalak (és így a web) "evolúciójához". Az optimális az lenne, ha senki nem használna reklámblokkolót, hanem a túl sokat reklámozó oldalakat mindenki bezárogatná, így azokat csődbemennének, és eltűnnének a süllyesztőben, a többi oldalt pedig ez arra kényszerítené, hogy kevesebb reklámot helyezzen el. Persze, ez is csak elméletben működik, mint a kapitalizmus.

2023. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagy éppen a google adsens rendszere is megtehetné hogy alapból nem engedélyez végtelen mennyiséget egy oldalon. Régen csak 3 reklámblokkot lehetett kitenni/oldalra. Ma már csak egy kódot kell beszúrni és a google adsens eldönti, hogy egy oldalon 1 vagy 10+ reklám fog megjelenni.


1 programot egyszerűbb átállítani, mint több millió felhasznált átnevelni.

2023. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kitana. ***** válasza:
48%
Akkor a GYK helyett is ideje más oldalt keresned, mert kb 4-5 lapfrissítés után dobálja a reklámokat.
2023. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5


Ebben azért annak is szerepe van, hogy egyre nagyobb az ún. "bannervakság", azaz egyre kevésbé ragadják meg a figyelmünket a reklámok, így muszáj hatalmas nagy bannerekkel teleszarni az oldalt, ha bevételt szeretne az üzemeltető.

De egyébként is borzasztó alacsony hatékonysággal működnek a netes reklámok, évről évre csökken az átlagos CTR, én azt gondolom, hogy a Google-n kívül ez senkinek sem éri meg igazán.

2023. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6-os!

Igen, itt is felugrik egész kijelzős reklám, ezt legalább be lehet zárni.

Kicsit konkrétabban arra gondoltam, hogy van olyan reklám ami valahol a sarokban, vagy alul, felül megjelenik, de van olyan, ami kitakar mindent és ahogy írtam sokszor keresni kell a bezárási lehetőséget. Tehát azt ki dönti el, hogy adott weboldalon milyen típusú reklám jelenhet meg. Ha 2 másodpercen belül nem tudom bezárni a reklámot, kilépek az oldalról, amivel látogatót/vásárlót veszít.

2023. nov. 24. 16:53
 9/13 anonim ***** válasza:

#3:

Az utánanézésnek úgy kellene kinéznie, hogy saját magad nézel utána, nem pedig a Gy.k.-ra hagyatkozol még az ilyen piszlicsáré dolgokban is, mert így csak egy lusta disznó lesz belőled.


Már rég felrakhattál volna egy reklámblokkoló böngészőappot, ha kicsit jobban önálló vagy. ^_^

2023. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es!

Engem ez a téma csak ennyire érdekel, nincs időm mindennek komolyabban utánanézni. Vannak számomra fontos dolgok, ez nem az, csak kíváncsi vagyok valamilyen szinten.

2023. nov. 24. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!