Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megadott weboldalak megnyitása...

Megadott weboldalak megnyitása paranccsal?

Figyelt kérdés

Van pár különböző munkamenetem, amikhez megadott 4-5 weboldal kell egyszerre.

Google Chrome-ban dolgozom.


Tudom, hogy beállítható mely oldalak nyíljanak meg a program elindításakor, de nekem nem mindig kellenek. És több fajta weboldal-kombinációm is van.


Hogy lehet olyan parancsikont generálni, amire kattintva X,Y,Z,K weboldal nyílik meg? Miközben a sima Google Chrome-ra kattintva csak egy Google.com?



2019. júl. 14. 12:33
 1/3 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Fel kell paraméterezni a Chrome-t :


Kidobatod az asztalra a startmenüből a Google Chrome ikonját, majd az ikonon jobb egér gomb és a tulajdonságok.

A megjelenő ablakban a "Parancsikon" fülön a "Cél" mezőbe ird be idézőjelek közzé a paramétereket (azokat az oldalakat amelyeket szeretnél megnyittatni a böngésződdel) Ami a "Cél" mezőben volt az maradjon ott - (vagy készitesz egy új parancsikont és a Cél mezőbe beirod a chrome elérési útvonalát és a paramétereket) pl.: "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" "www.gmail.com" "www.freemail.hu" "www.citromail.hu"


Majd OK-ézd le.


Az Chromban beállitásként állitsd be, hogy kezdőlapként a Googlé-t nyissa meg. chrome://settings/ -> Induláskor -> Egy adott oldal vagy oldalak megnyitása -> www.google.hu


Sok sikert. Üdv.

2019. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az előző válaszoló egy hétköznapi hős.


Ment a zöld kéz. :)

Köszönöm. :)

2019. júl. 14. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Sőt akár lehet úgy is megnyitni egy lapot, hogy nincs fejléc/címsor/fülek. Pl. nekem így megy a messenger:

chrome.exe --app=" [link]

2019. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!