Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom kikapcsolni a...

Hogyan tudom kikapcsolni a Messenger-en a végpontok közötti titkosítást ? Van erre lehetőség egyáltalán ?

Figyelt kérdés

dec. 9. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Miért, szeretnéd hogy a Facebook alkalmazottak beleolvashassanak?
dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

#1: Miből gondolod, hogy nem tudnak beleolvasni?


Amúgy mire jó ez? Úgy látom a facebook így is tárolja az üzeneteket.

Csak egy pin kódot kér, de lehet kérni egyszer használatos kódot is, tehát a facebook tudja a kódot (de ha nem tudná, akkor is csak 6 számjegy)...

Tehát a facebook tudja dekódolni az üzeneteket, ha ezzel van titkosítva.


Kipróbáltam azt is, hogy minden eszközömet offlineba raktam és privát ablakból léptem be... tehát még az sem lehet, hogy a pinkód segítségável kér le egy titkosító kulcsot másik bejelentkezett kliensemről...


Tehát nem értem mire jó ez az egész.. max az lehet, hogy valaki nem tudja elolvani az üzeneteket akkor, ha be tud lépni a messengerbe... de ez már régen rossz, hiszen tudja a telefont és vagy hozzáfér az SMSeidhez is vagy egy másik bejelentkezett klienshez...

dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Ez engem is erdekelne

Nem tudom visszanezni se a kepeket se semmit

dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
21%

"Amúgy mire jó ez?" Amire kitalálták. Személyes chat tartalmát a beszélgető feleken kívül ne ismerhesse meg más.


"Tehát a facebook tudja dekódolni az üzeneteket, ha ezzel van titkosítva." Igen, de nem azzal van titkosítva.


A kérdésre: nem tudod kikapcsolni. A súgóban egyébként benne van, hogy milyen esetekben használ ilyet és milyen esetekben nem.

dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

"Amire kitalálták. Személyes chat tartalmát a beszélgető feleken kívül ne ismerhesse meg más."


De hát a facebook tudja dekódolni. Ennyi erővel titkosítatlanul is tárolhatnák és küldhetnék. (Persze nyilván https-en)

dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

"De hát a facebook tudja dekódolni"


Végpontok közti titkosítás nem így működik. A Facebook nem tudja dekódolni.

dec. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

De miért nem?


Mint írtam egy új böngészőben (úgy hogy közben nincs semmijeny másik aktív kliensem vagy böngészőablakom, ahol meg lenen nyitva a fiókom) ha belépek, akkor utána csak egy pin kódot kell megadni és látom a titkosított üzeneteimet. Tehát a facebooktól letölti és dekódolja... és nyilván onnan szerzi meg a kulcsot is, mert máshonnan nem tudja. (Hacsak nem valami 3rd party szolgáltatótól)

Én ebből csak arra tudok következtetni hogy a facebook (vagy ha nem egyedül csak az, akkor egy 3rd party céggel együtt) tudják dekódolni az üzenteimet.

dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Mert ha tudná, akkor nem végpontok közötti titkosításnak neveznék...


"ha belépek, akkor utána csak egy pin kódot kell megadni és látom a titkosított üzeneteimet"


Azért ezzel éppen elég sokat teszel ezzel azért, hogy a titkosítást fel lehessen oldani, amikor szükséges. A Facebook csak a Te közreműködéseddel tudja dekódolni az üzenetetket és azokat továbbra is csak Te látod, a FB nem (nem tárolja dekódolt adatokat, még az is lehet, hogy ez a Te eszközödön megy végbe).


De ha ennyire nem bízol benne, akkor azt javaslom, hogy ne használd, számtalan sokkal megbízhatóbb megoldás létezik a privát beszélgetésre. De ha azt mondjuk, hogy a Meta nem trükközik és úgy vezette be a technológiát, ahogy kell, akkor nem kell aggódni.

dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

"Azért ezzel éppen elég sokat teszel ezzel azért, hogy a titkosítást fel lehessen oldani, amikor szükséges."


Pont hogy nem túl sokat, mert ez egy 6 jegyű pinkód. gyakolratilag végigpörgetik az összes lehetőséget a másdperc törtrésze alatt, ha ez lenne a kulcs... de nyilván nem ez.

Ideiglenes pin kódot is lehet kérni, amit szintén a facebook küld ki.


Nem akarom én használni, csak bekapcsolta a facebook... jó volt nekem titkosítatlanul is. Sőt.. igazából megnyugtat, hogy nem csak az én eszközöm tudja visszafejteni, így nem kell félni attól, hogy elvesznek az üzenetek.

dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

Tehát tényleg fogalmad nincs erről a technológiáról, az már világossá vált.. ez nem baj, viszont így nehéz meggyőzni arról, hogy ez működik és a szolgáltató nem fér hozzá a titkosított adataidhoz, nekünk meg nem küldetésünk edukálni ingyen itt. Megpróbáltuk, ha nem, hát nem :-)


Amúgy a 6 jegyű PIN helyett választhatod a 40 karakteres "akármit" is, amivel azért nincs meg senki pikk-pakk (irdatlan erőforrás kell a feltöréséhez brute force módszerekkel), hozzátéve, hogy a PIN ismerete önmagában semmire nem elég.


És nem, ha Te nem tudod helyreállítani, a szolgáltató nem fogja, szóval akkor az üzeneteid rejtve maradnak. Nekik is, neked is.

dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!