Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom kikapcsolni a...

Hogyan tudom kikapcsolni a Messenger-en a végpontok közötti titkosítást ? Van erre lehetőség egyáltalán ?

Figyelt kérdés

dec. 9. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Oké, tévedtem a fogalmakkal kapcsolatban, igazából itt nem az E2EE-ről van szó. Az lehet és valószínű, hogy azt nem tudja a facebook dekódolni.

Hanem a Server Side Message Storage-ról.

[link]

20. oldal.

Kértem hozzáférést a whitepaperhez, majd meglátjuk megadják-e :)


Véleményem szerint nem sokat ér az E2EE, ha amúgy utána a facebook feltörhető módon tárolja magánál az üzeneteket.


"a PIN ismerete önmagában semmire nem elég": ez nem igaz, ha megadod a pin kódot, visszaállítja a historyt.. legalábbis úgy néz ki, hogy azokat az üzeneteket, amiket akkor küldtek, amikor mind2 fél elérhető volt.

De ezt te is kipróbálhatod 2 facebook accounttal. Én kipróbáltam.


- lépj be mind2 fiókkal, írj E2EE-n keresztül egymásnak oda vissza üzeneteket. (én azt kültem, hogy 1, 2.. második fiókról 3, 4.. első fiókról 5, 6)

- lépj ki mind2 fiókból minden eszközön (nem lehet több végpontok közötti kapcsolat)

- lépj be új eszközről az egyik fiókba

- látod az imént váltott üzeneteket. Bár nálam a legutolsó valamiért nem jött vissza... lehet a szerver oldalra valamivel később menti el. A visszaállított üzenetek: 1,2,3,4,5...

dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk a biztonságos tárolást ki lehet kapcsolni. Úgy már tényleg van értelme az E2EE-nek, ha valaki félti a beszélgetését.
dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyummal tönkretette a csevegésünket, konkrétan egyik platformon sem tudjuk elérni egymást. A vicces az, hogy csak velünk csinálta meg. Illetve a saját chat-ablakomat is eltüntette és fontos adatokat írtam bele. Nem tudok csinálni semmit, az ideg megkerget tőle!


35/F

jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan elrontották. >.<
jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Használhatatlan.
febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Sziasztok,

nálam ma kapcsolták ezt be néhány ismerősöm üzeneteinél, és nem a Facebook munkatársai nem látják az üzeneteimet, hanem én :(((

A régieket igen, de az ismerősöm hiába ír, én azt nem kapom meg, nem látom. Mi ez és hogyan lehet megszabadulni tőle?

márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, ha van rá mód, hogy lehet kikapcsolni? Rengeteg régi beszélgetés, fotó eltünt, sőt velem is előfordult már olyan hogy írtak és nem kaptam meg.

Konkrétan tönkretették a messengert ezzel a hülyeséggel.

ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Esetleg valaki rájött már, hogy valahogy vissza lehet-e hozni a régi üzeneteket?
ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne... régi telefonon megvannak.. és csak ezért nem tudom odaadni másnak használatra, mert nem akarom legyalulni.
ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Buggos szar ez a titkosítás. Sokszor a mobilomon írt üzeneteket nem látom a laptopon pl. Vagy vice versa. Szóval el van ez cseszve rendesen.

Most hogy 2024 áprilisában mindenkinek kötelezővé tették.

ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!