Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudok internetet igényelni?

Hubajakab111000 kérdése:

Hogy tudok internetet igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mivel nem vagyok jártas ebben ezért inkább kérdezek

Szeretnék internetet, de nem tudom hogyan lehetséges

Én úgy gondoltam, hogy vennék egy saját routert mindentől függetlenül, és arra a routerre tudok előfizetni internetet mondjuk a yetteltol?(mert én az vagyok)vagy bármelyik másik szolgáltatótól?

Szóval ez megoldható e, hogy veszek egy saját routert és egy bármilyen szolgáltatótól netet igénylek rá?


Annyi még fontos szerintem, hogy nem telefonra kellene internet, hanem játékra, Play Station5 és egy laptopra kellene, mobilnettel ezek nem úgy mennek ahogy kellene


Köszönöm a segítséget előre:)



dec. 13. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
A szolgáltató ügyfélszolgálata dísznek van?
dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, de inkább itt tűnjek hülyének, mint az ügyfélszolgálatnál
dec. 13. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Megnézed a szolgáltatók ajánlatait - a négy legnagyobb:

[link]

[link]

[link]

[link]

és az alapján döntesz.


Két irányba indulhatsz el:

* vagy olyan Internetet választasz, ami hordozható, bárhova magaddal vihetsz - ez a mobilinternet, ilyet árusít a Telekom, a Yettel és a Vodafone - viszont ez, mivel rádióhullámokkal működik, nagyon függ az adott terület lefedettségétől, a zavaró hatásoktól

* vagy olyan Internetet választasz, amihez fix, a szolgáltatónak kábelt kell kihúznia az otthonodig - ilyet a Yettelen kívül mindegyik felsorolt szolgáltató kínál - ami bár jobban zavarvédettebb (pláne az optikai kábeles megoldás), de csak adott helyen érhető el, ahova a szolgáltató ki tudja építeni a kábelét (onnantól persze a házban/lakásban úgy osztod el az Internetet, ahogy akarod)

dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg - ha nagyon Isten háta mögötti helyen laksz, ahol a madár se jár (meg még a helyi kis szolgáltató se mer Internetet biztosítani) létezik műholdas Internet is - ez műholdról működik, szóval az ég adott részére jó rálátásnak kell lennie.

Pár ilyen szolgáltató a teljesség igénye nélkül:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Így viszont további kérdéseim merültek fel

Online játékhoz nem ajánlott a mobilinternetes opció?

Fővárosban vagyok, itt be van kötve digi, viszont nem volt jó ezért le lett mondva, ezért gondoltam hogy saját routert veszek mindentől függetlenül és valamilyen szolgáltatótól igénylek netet

Műholdas internet az olyan, hogy van egy router amit csak a konnektorba kell bedugni és az ad netet?

dec. 13. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:

"Online játékhoz nem ajánlott a mobilinternetes opció?"

Mivel rádióhullámon terjed, így zavarérzékenyebb, így nagyobb késleltetés, esetleg csomagveszteség állhat fenn.


"Műholdas internet az olyan, hogy van egy router amit csak a konnektorba kell bedugni és az ad netet?"

Van egy vevőantenna - ezt a tetőre kell helyezni úgy, hogy az ég adott részére nézzen - illetve egy arra csatlakozó modem, erre tudsz csatlakozni számítógéppel vezetékkel, Etherneten keresztül, vagy rá tudsz csatlakoztatni egy routert ugyancsak kábelesen, majd onnan csatlakozhatsz számítógéppel, okostelefonnal, stb...


"Fővárosban vagyok, itt be van kötve digi, viszont nem volt jó ezért le lett mondva"

Gyanítom a kábeltelevíziós rendszerű, az kisebb kapacitású, zavarérzékenyebb.

dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor a mobilinternetet teljesen kizárom, igen egyébként tv+internet volt együtt akkor azért is volt gyenge


Ez a műholdas opció lehetséges panelházban is? Ott elég macerásan hangzik, hogy a panel tetőre az antenna és onnan kábellel bevezetni a lakásba?


Egyébként köszi a segítséged, kezdek megvilágosulni, meg egy olyan kérdésem van


Amit én szeretnék, hogy saját routert veszek mindentől független, csak egy routert és egy jó netet rá, azt melyik lehetőséggel tudom megtenni?(természetesen nem mobilnet)

dec. 13. 17:36
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Bármelyik szolgáltatótól megrendeled a netet, a vége egy UTP-kanóc lesz egy RJ45 dugóval a végén. Tetszőleges helyről beszerzett tetszőleges router WAN portjába bedugod és konfigurálás után már működik is.
dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!