Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hacker ellen, aki manipulálja...

Hacker ellen, aki manipulálja az életem mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Jogi tanácsok?


"...az oldal túlságosan is alkalmas identitáslopásra, más nevében történő manipulációra)...


[link]


A Webminute KFT-vel email formályában már felvettem a kapcsolatot.


Az értelmes és segítő szándékú válaszokat megköszönöm.



jan. 2. 22:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Neked nem jogi tanacs kell, hanem pszichiater.
jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

#1 tudom, hogy erre akar kimenni a "játék", amit az emailben meg is írtam, a továbbiakban a főnököd, a Webminute KFT üzemeltetőjétől szeretném, ha emailben válaszolna.


A kérdést ne töröld légy szíves, a kulcsszavakat sem, mert másoknak is segíthet. És egyáltalán nem egyedi probléma. Miért nincs itt egy hasonló kérdés sem?

jan. 2. 23:03
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Az Interneten nincs teljes anonimitás.

A Gyakorikérdések - mint minden szolgáltatást végző cég - naplózza az itt hozzászólók e-mail címét, a bejelentkezés és a hozzászólás idejét, IP-címét, így - a hatóságok számára - visszakövethető vagy.


2. Adatvédelmi alapelv, hogy az Interneten nem teszed közzé az életed (bármennyire is vonzó, dopaminaddikciódat kielégítő).

Se a Gyakorikérdéseken, se a Facebookon, se a Messengeren. Sehol.

Tehát ha itt ellopják az "identitásod", az a te hibád, a te felelősséged.


Ha egy ismerősöddel akarsz az Interneten privát dolgokról csevegni azt lehetőleg tedd direkt - "peer-to-peer" - módon, végponttól-végpontig tartó titkosítás mellett - hogy a kommunikációban levő köztes felek ne tudják kideríteni miről csevegtek.

jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

"továbbiakban a főnököd, a Webminute KFT üzemeltetőjétől"

Az itt hozzászólók nem a Webminute Kft. dolgozói.

jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4 akkor ez mit akar jelenteni objektív szemszögből, józan ésszel Te mire következtetnél?


"Neked nem jogi tanacs kell, hanem pszichiater."



#3 igen, ezt mind tudom.

A Jogi lehetőségek, a GDPR súlyos megszegése miatt érdekelne, hogy mit tudok tenni.


A fiókok feltörése, és információkat visszahalani a munkahelyemen a kérdésekről, válaszolokról. Privát üzenetekről szerinted nem túlzás? Konkrét utalások voltak naponta. Szó szerint idéztek.


Vagy a YouTube algoritmusát manipuláni, az sem?

jan. 2. 23:27
 6/26 A kérdező kommentje:
Azért az adathalászat, aki abból él, hogy fiókokat tör fel... az nem csak etikátlan, törvénytelen is.
jan. 2. 23:33
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

#5:

"akkor ez mit akar jelenteni objektív szemszögből, józan ésszel Te mire következtetnél?"

Szimplán azt, hogy a hozzászóló - aki nem én (#3/#4) és feltehetőleg nem a Webminute Kft. dolgozója - viccelődni akart a maga sajátos módján. Üdv az Interneten: trollok vannak mindenhol.


"A fiókok feltörése, és információkat visszahalani a munkahelyemen a kérdésekről, válaszolokról. Privát üzenetekről szerinted nem túlzás? Konkrét utalások voltak naponta. Szó szerint idéztek."

Tehát ha jól értem, te a munkahelyedről - nem a saját hálózatodról, gépedről - használod a Gyakorikérdések oldalát, és az ott feltett kérdéseket, válaszokat, privát üzeneteket visszahallod.

Ez nem csoda, hisz simán láthatják - akár a képernyőre rálátva, akár a cég gépeit monitorozva (amire a cég tulajdonosának megvan a lehetősége, hisz a gépek a cég tulajdona, nem a tied), akár a géphez odaülve és a bejelentkezve hagyott fiókodban kutakodva - hogy ezt az oldalt használod, elképzelhető - akár bármiféle "megfigyelés nélkül", a te személyes stílusodat, körülményeidet ismerve - megtalálják a kérdéseidet/válaszaidat is.


"Vagy a YouTube algoritmusát manipuláni, az sem?"

Mármint ki, mit, hogyan maniplál?

jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Neked a gyakorlatban mi bajod? Ennyi erővel az egész interneten megy ez, hogy regelek xy nevében, aztán hajrá.

Nem kell nyilvánosan megadni a bankkártya adataidat és hasonlókat aztán ennyi.

jan. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Öhm...

Tegyük fel, hogy nem valami béna kamukérdés. De akkor ez mégis mi a frászfene? Csak mert nincs értelme a "kérdésednek". Abban teljesen hamis feltételezéseket kezelsz tényként.

Indítasz azzal, hogy egy "hacker" manipulálja az életedet. Majd pedig tök másról kezdesz el beszélni, persze, hasonlóan hiteltelenül. Milyen hacker? Hogy manipulál? Mert erről semmit nem írsz, ellenben elkezded a rágalmazást tényállását kimerítő módon becsmérelni egy vállalatot.

Szóval én kíváncsi lennék erre a hackeres történetre is, mert egyelőre ez nem más, mint egy kattintásvadász kamucím.


"az oldal túlságosan is alkalmas identitáslopásra, más nevében történő manipulációra"

Ez pedig megint csak egy hamis állítás. Az oldal üzemetetésért felelős személyzet kimondottan komolyan veszi a jogszabályok betartását. Eleve a nicknevek ellenőrzés után kerülnek csak jóváhagyásra, ha pedig valami jogsértést tapasztalunk, lehet jelenteni a moderátoroknak, áltlában pár órán belül megteszik a szükséges intézkedéseket.

Az idézett Wikipedia-szócikk pedig csak azt támasztja alá, hogy a Wiki magyar szekciója - többek között az alacsony szerkesztői létszám miatt - néhol meglehetősen problémás. Nem ritka, hogy egy-egy szócikk igazából tényeket mellőző, szubjektív magánvélemény. Tudod: az internet első számú szabálya: tilos bármit gondolkodás nélkül elhinni. (Bár ez nem csak az internetre igaz.)

Kifejezetten vicces, hogy az idézett szócikkben azt említik problémának, hogy a Gyakorikérdések anonim, és a minden bizonnyal realitásérzékét vesztett szerkesztő szerint "komoly emberi jogi kérdéseket vet fel" az, hogy névtelenül lehet kérdezni. :D (Annyi haszna van ennek a "kérdésnek", hogy már tudom, hogy azt a szócikket is át kell majd javítanom az objektivitás hiánya miatt.)


"főnököd, a Webminute KFT üzemeltetőjétől"

Ez a félmondat pedig meg is mutatja azt, hogy semmi fogalmad nincs a Gyakorikérdések működéséről, de úgy általánosságban az internet mechanizmusairól sem.

Tudod, egy fórumban - legyen szó akár erről az oldalról, akár az Index Fórumról, akár az NNTP hírcsoportokról - a tagok önként vesznek részt a kérdések megválaszolásában, köztük, és az üzemeltetők között nincs alkalmazotti jogviszony.


" akkor ez mit akar jelenteni objektív szemszögből, józan ésszel Te mire következtetnél?

"Neked nem jogi tanacs kell, hanem pszichiater.""

Azt, hogy ha valaki olyasmiket lát egy jelenség mögé, ami nincs ott, és ez egyszerű logikával belátható, akkor az pszichiátriai probléma. Paranoia, üldözési mánia, tévképzetek. Ezeken egy pszichológus, vagy pszichiáter hatékonyan tud segíteni, persze, ha te is együttműködő vagy.


"a GDPR súlyos megszegése miatt"

Nem sértik meg a GDPR-t. De nosza, ha szerinted igen, akkor itt a lehetőség, írd meg, hogy mik azok, amik megsértik, és kérlek, idézd is mellé a GDPR azon passzusát, amelyeket megsértenek!


"A fiókok feltörése"

Tudod, mióta használom ezt az oldalt? Kb. 15 éve. Tudod, hány feltörésről hallottam eddig? Nulláról.


"információkat visszahalani a munkahelyemen a kérdésekről"

Tudod, szólásszabadság van. :D Az interneten nyilvánosan és legálisan elérhető információkról bárki szabadon beszélhet. Ha téged zavar az, hogy a kérdésedről valaki utána beszél, akkor ne írj ki kérdést! Azzal, hogy te nyilvánosan közzéteszel valamit, ráutaló magatartással engedélyezed azt másoknak, hogy arról beszélgessenek.


"Azért az adathalászat, aki abból él, hogy fiókokat tör fel... az nem csak etikátlan, törvénytelen is."

Itt pedig megint kevered a szezont a fazonnal.


Szerintem tedd azt, hogy kikötteted az internetet. Láthatóan nem vagy érett hozzá, hogy használd, egyszerűen nem érted az egész lényegét.

jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#7 munkahelyeken soha nem léptem be egyetlen fiókba sem. Leszámítva 2 céget, ahol felhasználónevet és jelszót kértek a munka miatt, ott a leggyakrabban használt jelszavamat adtam meg. És csak arra használtam, munkára. Más fiókokba nem léptem be.


Hiába a kétlépcsős azonosítás vagy jelszavak megváltoztatása, valahogyan feltörik mindet.

Nem kamu.


Azért ne használjam az internetet, mert rám szállt egy cég hackere? 2024-ben kevés olyan ember van, aki nem használ internetet. Részletesen leírtam pár konkrét példát emailben a Webminute KFT-nek.

jan. 3. 06:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!