Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon feltettem egy...

Facebookon feltettem egy hirdetést, gyanúsan hamar lett rá jelentkező. Csaló lehet?

Figyelt kérdés

Egy régi butatelefont (Samsung S5610) tettem fel facebookra, nem is különösebben olcsón. Ehhez képest 1-2 perccel már két jelentkező is beesett.


pibe.cantina.39 és [link]


Egyik csak megkérdezi eladó, a másik olyan furán fogalmaz:

"Üdvözlöm! Az eladási hirdetés még érvényes? Szeretném kérni a házhozszállítást, és minden költséget én állnám."


Csalók lehetnek? Mire figyeljek?



#facebook csaló
jan. 11. 15:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyik csak megkérdezi eladó e,...
jan. 11. 15:26
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus csalás szöveg. Először a scam botok fognak rád írni, mert az automatizált és minden új hirdetésnél bepróbálkoznak ezzel a szöveggel. Ha többször hirdetsz, fel fogod ismerni egyből melyik a kamu üzenet, addig is annyit tudsz csinálni, hogy ragaszkodsz a hirdetés tartalmához és semmilyen vevői 'kívánságot' nem teljesítesz. Tehát nem ő szervezi a futárt és a kézbesítést, hanem te. Ha előre utalás van, akkor csak a te bankod igazolását fogadod el, és nem vevő által mellékeltet, mert az is hamisítják.
jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Üdvözlöm! Az eladási hirdetés még érvényes? Szeretném kérni a házhozszállítást, és minden költséget én állnám."


Ez alapján már nagyon gyanús eleve, orosz, ukrán, román, nigériai csalók szoktak házhozszállítással kérni termékeket, ilyen gyanúsan, erőszakosan, fogyatékos fogalmazásmóddal kísérve.


Általában ilyenkor pár perc múlva mindig kiderül, hogy valami miatt mégis neked kéne állni a házhozszállítást, de ő majd később megadja, majd eltűnik örökre... 99%, hogy kamu.


Kérdező, kérlek tudsz nekem egy képernyőképet küldeni a profiról privátban, aki írta neked ezt? Arról 100% megmondom, hogy kamu-e, vagy sem, évek óta foglalkozom ezekkel.

jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bot...
jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]


Már négyen vannak, ezek a linkek a profiljaikra.


Takácsné Nóra: "Üdv! MPL futárszolgálattal lehetséges a szállítás? A szállítási költségeket természetesen magamra vállalom. Személyesen sajnos nem tudom átvenni." Nóra egyébként Irpinyben lakik.

jan. 11. 15:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Ötödik: [link]


Ezek szerint facebookon eladni is veszélyes? Húha

jan. 11. 15:51
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

#6 Ezek egyértelműen kamuprofilok, meg a magyar nevekkel rendelkezők is valami csalók, és/vagy robotok..


Nem veszélyes az eladás facebookon egyáltalán, csak tudni kell helyén kezelni, és nem bedőlni mindennek. Ha nem adsz ki soha semmilyen személyes adatot a vevőnek a profilodon kívül, nem lesz veszélyes soha.

jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nagyon gyakori közöttük a valamilyen né és keresztnév. És ha rákeresel az oldalára, ott rengeteg az arab vagy orosz ismerős. Nem veszélyes, csak ne dőlj be nekik. Ahogy ilyen ír a hirdetéshez azonnal letiltom. Facebookon is, messengeren is. Igaz, hogy egy normál vevőre legalább 5 ilyen jut, de használható a Marketplace, én sok mindent adtam el ott mostanában.
jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Modellcsajok nyilván 10 éves nyomógombos telefont akarnak venni. :D
jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is már többször találkoztam velük. Rettenetesen életszerű, amikor egy láncfűrész hirdetésre a feladástól számított első fél órában jön 5 fotómodell külsejű érdeklődő, akik leküzdhetetlen vágyat éreznek, hogy azonnal motorfűrészt vegyenek(küldik a GLS-t, csak adjam meg az email címemet).

Takácsné Nóra egyébként ugyan ezen a néven nálam is próbálkozott nem rég, csak másik képpel.

Jellemzően nagyon friss profilok, netről összevadászott csinibaba profilképpel, mindegyik valamilyen -né, és tele vannak orosz ismerősökkel.

Törlöm, tiltom, de mindig van új.

jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!