Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az interneten milyen weboldalo...

Seila kérdése:

Az interneten milyen weboldalon tudnám biztonságosan tárolni a több száz itthoni családi képeket?

Figyelt kérdés

Szeretném rendezni az itthoni családi képeket, amikből több száz van már és a gépemben nem szeretném tárolni, ha véletlenül meghibásodna, akkor veszlenek a képek.

Pár USB kulcsra tettem már képeket, de rengeteg van még az asztali gépemben és még két laptopban is.

Olyan oldalra gondoltam ahol tárolni tudnám biztonságosan és csak én férhetnék hozzá és persze az oldal nehogy megszűnjön.

A Facebook nem jó, mert oda csigalassan töltődik fel és egyébként is már egyszer a profilom elveszett.


jan. 12. 18:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10

" megváltozik a kulcsot tartalmazó fájl, akár egy véletlen beavatkozás következtében"


A gyakorlatban ez hogy történik meg?

jan. 13. 13:21
 12/13 anonim ***** válasza:
20%

#10/1.: Téves. Titkosított állománynál is alkalmazható helyreállító rekord (Reed-Solomon eljárás).


#10/2.: "Pl. a családi fényképek nem csak a feltöltő "érdekében" kerülnek tárolásra, hanem a család többi tagja számára is érdekes lehet, és (gondolom én) pont ezért is célszerű több helyen tárolni. "

Nem a titkosítás miatt. A redundancia miatt.


"csak éppen senki nem fér hozzá, mert a titkosításhoz használt kulcs megsemmisült,"

A kulcsot meg lehet osztani az érintettekkel.


#10/3.: Ezért kell ellenőrizni az állományok integritását (egyébként is lényeges.)


#11: Itt gondolom arra gondol a #10-es hozzászóló, hogy a titkosítási kulcsot nem fejben tárolják, hanem valamilyen állományban, amit például egy külön eszközön/meghajtón tárolnak - kvázi mint egy fizikai kulcs - ami meghibásodik - a kulcsos példával élve: beletörik a zárba a kulcs (vagy belevetik a Végzet Hegyének lávakatlanába ;) ).

Éppen ezért kell az integritásukat időnként ellenőrizni, illetve pótkulcsokat készíteni.

jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 arpi1969 ***** válasza:
legjobb a MEGA
jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!