Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tegyem anyukám internet...

Hogyan tegyem anyukám internetezését, facebookozását biztonságosabbá?

Figyelt kérdés
Telefonon (android) és windowson is facebookozik. Az a probléma, hogy már elmúlt 60 éves. Már többször leültem vele a gép előtt elmagyarázni, hogy mire kell figyelni, ha rendelni akar valamit. Például, ha nem magyar telefonszám van, angolul van félig az oldal (nem beszél amúgy a magyaron kívül más nyelvet), email címnek is valami .com van megadva, stb.... De mintha csak a falnak beszélnék örökösen. Örökösen rendelni akar mindenféle drága ruhákat, cipőket olyan oldalakról, amikre ha rákeresek, kiderül, hogy nincs is elérhető létező kapcsolatuk, silány elméretezett minőségű darabjaik vannak, utolérhetetlenek, és rengetegen szidják őket, igazából simán feljelenteni lehetne őket a fogyasztóvédelemnél a sok negatív kommentet olvasva. Gyakorlatilag nincs olyan nap, hogy ne kelljen vele ezeken vitatkozni, és mindig meg is sértődik, de én meg nem akarom, hogy ellopják a pénzét, viszont energiám sincs erre minden egyes nap. Legutóbb már mikrót is úgy rendelt, hogy valami google fordított oldalról, és rengeteg komment írta, hogy hibás gépeket szállítanak ki, de azt sikerült visszamondani. Olyan is volt, hogy az internetbank jelszavát akarták a véglegesítésnél elkérni, és ez csak azért derült ki számomra, mert odahívott, hogy az neki mi is! A probléma az, hogy általában facebook hirdetésre kattintva ugranak ezek az oldalak be neki. Nem létezik valamilyen beállítás ezekre, hogy ne jelenjenek meg a főoldalán hirdetések? Ha a facebook nem dobná fel ezeket a hirdetéseket neki, akkor nem lenne ebből állandó probléma.

2022. júl. 3. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
csináltatni kell egy bankkártyát amire a zsebpénzét kapja, az ő bankkártyáját meg magadnál tartod a szekrényben és intézed a pénzügyeit. A zsebpénzét meg költse arra amire akarja (nyilván minden rezsit, javítást egyebet megcsináltok, de így kikerülhető hogy elvágja az összes nyugdíjat)
2022. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Adblock
2022. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként egy dolgozó ember még nyugdíj mellett, teljesen ellátja önmagát meg a lakását, és az ember meg nem mondaná, hogy ilyeneket csinál. Nagyon akaratos is, így sajnos ez a zsebpénzes megoldás nem jöhet szóba. Az adblockot megpróbálom elintézni gépen, de a telefonos facebook alkalmazásban az működne?
2022. júl. 3. 10:12
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Működhet, csak rootolni kell a telefont hozzá.
2022. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Úgy beszélsz a 60 éves anyukádról, mint valami buta kisgyerekről. :o


Csináltatni kell egy internetes kártyát, hogy ne a ténylegesen használt kártyájának adatait adja meg. Meg kell mondani, hogy arra a számlára mindig csak annyit utaljon, ami az adott vásárláshoz kell.

Ezen kívül, ahogy eddig is tetted, elmondod, mik a szempontok, amire figyeljen.


Ennél többet nem kell tenni, ugyanis cselekvőképes, felnőtt emberről beszélünk, akit folyamatosan megsértesz és megbántasz ezzel a lekezelő viselkedéssel.

2022. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
5 az öregek újra gyerekek lesznek. Ez törvényszerű és minél hamarabb megérted, annál könnyebb lesz neked is ha majd a saját szüleiddel kell foglalkoznod.. (Ha leszel / vagy olyan szerencsés)
2022. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

"5 az öregek újra gyerekek lesznek. Ez törvényszerű és minél hamarabb megérted, annál könnyebb lesz neked is ha majd a saját szüleiddel kell foglalkoznod.. (Ha leszel / vagy olyan szerencsés)"


De a 60 éves nem öreg!

2022. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ötös: Egyáltalán nem beszélek úgy róla, mint egy buta kisgyerekről, mint írtam, dolgozik és teljesen jól ellátja önmagát és a lakását, csak egyszerűen az internet veszélyeit nem akarja, vagy nem tudja elfogadni, megérteni, ami sajnos az idősebb korosztályban valamiért gyakori probléma. Vagy szerinted hagyjam, hogy ellopják a netbankos jelszavát, kezdve minden szükséges adatával, és csináljon amit akar, merthogy úgyis felnőtt, cselekvőképes ember? Csak a valóságot írtam le, nem torzítottam. Neked nyilvánvalóan nem kell napi fél órát-órát rászánnod ezekre a hisztikre az életedből, így nem várom el, hogy megértsd és átlásd a helyzetet, nyilván távolról és ismeretlenül nagyon könnyű ítélkezni. Ha elegendő lett volna szépen leülni vele, hogy mikre figyeljen, mint például ne adjon ki email, bankkártya jelszavakat (amit aztán rendületlenül megadott volna, ha emlékezett volna, hogy hová írta fel) amikor online akar rendelni, akkor nem kellett volna ezt a kérdést sem kiírnom, de ahogy írtam a kérdésben, rengetegszer próbáltam már vele leülni és ezeket megbeszélni vele, de semmi foganatja nem volt, épp ezért próbálnám valahogy ezeket a hirdetéseket kiiktatni, ha lehet, vagy legalább csökkenteni. Úgyhogy már itt megbukik az a mondatod, hogy "ennél többet nem kell tenni, ugyanis cselekvőképes, felnőtt ember". Itt te vagy az egyetlen, aki megbántani próbál engem és lelkiismereti kérdést próbál nekem csinálni egy ilyen kérdésből. Olyan jó lenne egyszer úgy kérdést kiírni erre az oldalra, hogy idegenek nem belelátni próbálnak a számukra ismeretlen családi helyzetbe és véleményt formálni, pláne a számítástechnikai kategóriában.


Az internetes vásárlásokra kialakított kártya nem lenne rossz ötlet, de hallani sem akar ilyenekről, és én sem akarom erőltetni, mert azzal nem vagyok előrébb, ha átutal rá százezret, és akkor eképp veri el a pénzt egy pár cipőre valami külföldi ismeretlen aduásznak. Ha egy ellenőrzött, "igazi" megbízható áruházról lenne szó, az is más lenne, mert azoknál legalább van ügyfélszolgálat, visszaküldés, pénzvisszatérítés, amennyiben nem lenne megfelelő a termék, de sajnos nem ezeket találja meg. Az lenne az igazi megoldás, ha ezek a hirdetések nem ugranának fel neki, vagy legalább nem ilyen mennyiségben, vagy legalább megbízható, ismert cégeket reklámoznának neki, de még véletlenül sem ilyen hirdetések jelennek meg sajnos. Megpróbálom az adblockert, meg próbálok valamit a hirdetésbeállításaiban állítgatni, aztán meglátom mire lesz elég.

2022. júl. 3. 11:18
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos sehogy. Az öregek nem értenek a számítógéphez és nem is fognak soha érteni hozzá, de ők azt hiszik, hogy igen. Van kivétel, de nagyon kevés. A legjobb, amit tehetsz az érdekében, ha lejelszavazod a gépet, a telefonját meg lecseréled butatelefonra.
2022. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ennél többet nem kell tenni, ugyanis cselekvőképes, felnőtt emberről beszélünk"

Sajnos nem úgy tűnik, hogy online vásárláskor is tudja, mit csinál.


"az internet veszélyeit nem akarja, vagy nem tudja elfogadni, megérteni"

Ezért nem szabadna internetről rendelnie. Boltban azt vesz meg, amit akar, és ha a facebookon kinéz valamit magának, annak a néhány dolognak a megrendeléséhez nyugodtan kérhetné a segítségedet.


Amikor elmondod anyukádnak, hogy miért nem szabad ezt csinálni, mi a baj ezekkel az oldalakkal, mit reagál rá? Hogy ne aggódj, vagy nem számít, vagy csak hogy hagyd békén?

2022. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!