Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ncore-n mit jelent az hogy...

Ncore-n mit jelent az hogy eredeti release?

Figyelt kérdés
Némelyik torrenthez óriási leírásokat kell írni, máshová meg odafingják ezt, nos ennyi. Az oldalon megnéztem, hogy mit jelent, csak nem értem. Ahogy azt se értem, hogy miért nem lehet valami leírást írni mindenről, hogy a böngésző embernek legyen fogalma arról, hogy miről is szól pl az adott film/sorozat.

jan. 14. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Wiki": "Az eredeti release release csapatok által készített, scene-nek szánt kiadás, szigorú szabályok figyelembe vételével készült. "

Ezek közül az összes idegen szó félkövérrel ki van emelve, amivel kattintható a bővebb magyarázat, csak meg kell nyitni és elolvasni.


release: a kiadott tartalom amit terjesztenek

release csapat: a tartalmat előállító és terjesztő emberek (ha nem csapat, egyes számban: releaser)

scene: szcéna, azon emberek és csoportok összessége, akik a célja a megosztási rendszer fenntartása. Együtt hoznak meg a release terjesztésre vonatkozó szabályokat, melyet közösen elfogadnak és betartanak, ezzel standardizálva a terjesztendő tartalmakat. Ebből jön a "scene release" kifejezés, azaz a szcéna szabályainak megfelelően előállított tartalom. Például itt egy scene szabály, hogy kell egy ebook release-nek kinéznie:

[link]


Értelmezheted úgy is, mint egy szabványnak való megfelelés. A scene release torrentek feltöltési kritériumai azért kevesebbek, mert a tartalom már eleve szabványos (pl. ott van minden infó az .nfo-ban). A nem eredeti release amit a random felhasználók állítanak elő és töltenek fel, viszont nem igazodik még semmilyen szabályhoz, ezért azokat ott helyben kell teljesíteni.


Másik: minden film és sorozat adatlapján ott van az IMDB-link, egyből megnézheted mi az. De az is benne lehet, hogy az emberek többsége célzottan keresi amit le akar tölteni, és előre informálódott. Nem a találati listában válogatva kattint véletlenszerű címekre, hogy kipróbálja mi az.

jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1es, oké, de ha emberünk mondjuk egy Officet akar leszedni, beírja, feljön egy halom találat, megpóráblja megnézni mi a különbség köztük és... eredeti release.... egy büdös szót nem tudott meg arról mit is tud az adott torrent.
jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Scene relase esetében az NFO kötelezően tartalmazza a technikai információkat. Megnéztem a te példád kedvéért néhány MS Office találatot, az NFO-ban ott volt a tech infó, gépigény, a kiadás dátuma, hogy milyen összetevőket tartalmaz, a konkrét telepítési lépések is. A scene szabályok lényege, hogy minden ilyen kiadásnak kötelező elemei ezek az infók. A különbség annyi, hogy nem a torrent leírásába kerülnek bele, hanem a torrent része. Egy jól megcsinált torrentoldalba automatikusan be van építve az NFO olvasó, így még külön letölteni és megnyitni sem kell, csak az "NFO" menüre kattintani és elolvasni.
jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem, csak így átirányít imdb-re, ahol tudok angolul informálódni, ha pedig ezt kevésnek találom, akkor kell még rákeresnem külön, hogy mégis miről szól. (Pedig kényelmesebb az olyan lusta felhasználóknak, mint én az, ha rögtön helyben megtalálja magyarul azt a pár mondatot és az alapján eldönti, hogy érdekli e)
jan. 14. 12:06
 5/5 anonim ***** válasza:
az ncore nem netflix...
ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!