Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan keressek ncore-on...

Hogyan keressek ncore-on filmet otthonra való audio-val, hogy ne legyenek aránytalanul hangosak a zenék és az akciójelenetek?

Figyelt kérdés

Ha egy beszélgetésnél beállítom közepes hangerőre, gyakran az akciójelenet vagy akár a következő jelenetet bevezető zene szörnyen hangos, nem győzöm lehalkítani, aztán a beszélgetésből megint nem hallok semmit.


Ugyanakkor vannak filmet, amik mintha tv-s lejátszáshoz lennének beállítva, és tök normális a hangereje a zenének és még a robbanásoknak is. (Pl. régebbi Nicolas Cage filmeknél vettem észre, hogy tök jó volt a hangszerelés, nem kellett folyton állítgatni.)


A kérdésem, hogy hogyan tudom ezt már a leírásból, NFO-ból kiszűrni? Van valami kulcsszó, ami arról árulkodik, hogy mozihoz van beállítva a hang vagy tv-hez?



jan. 15. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A lejátszód beállításaiban keresgéld a megoldást!
jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Alapesetben mindig a mozis hangot kapod, mert a forrás (DVD, BD, újabban streaming) házimozihoz lett kitalálva. A tévék kompresszort tesznek rá, de nem azért, hogy neked jobb legyen, hanem azért, mert a reklám nem lehet hangosabb mint a film, viszont mivel a filmek többnyire halkak hangos részekkel, a reklámokat is a halk részhez kéne igazítani, ami nekik nem buli. Ezért az egész hangsávot egy hangerőre hozzák, hogy az átlag hangos legyen és így törvényesen lehet a reklám is hangos.
jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sokat játszottam már a lejátszóm beállításaival, különböző lejátszókat is próbáltam, sőt külső appot is ami limitálja a max hangerőt. De egyik sem vált be.


Azon kívül ahogy említettem, vannak filmek amik babrálás nélkül is jók, tehát nem csak egyféleképpen lehet az audiót beállítani. Kérdés, hogy azok a moziban is csendesebbek voltak-e, vagy tényleg másik audio verzió készült a moziba mint otthonra.

jan. 15. 11:01
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Köszi, épp ilyesmire gondoltam. Van ennek valami neve? Mármint, hogy az audio "DVD"-s, vagy "tv-s, kompresszoros"?
jan. 15. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanez került a moziba is, de ott eleve magas a hangerő, így nem lesz feltűnő a még hangosabb rész. Otthon viszont többnyire csökkentett hangerőt alkalmaznak, amit a hangos részhez állítanak be, így a beszéd érthetetlen lesz. Ezt többcsatornás (pl 5.1, 7.1) tudod kompenzálni úgy, hogy a center hangerőt növeled. Persze így elvész a mozis hangzás, bár eleve ritka ha tökéletesen be tudod lőni az 5.1-es rendszered, mert a szobák jellemzői ritkán ideálisak.
jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 qkker1 ***** válasza:
VLC-ben van "hangkiegyenlítés" vagy valami hasonló beállítás.
jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!