Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A T-com nem hajlandó elismerni...

A T-com nem hajlandó elismerni, hogy a szerződésünkhöz járó router nem jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi kb. 1 évben tapasztaljuk, hogy az összes eszközünkön szakadozik az internet, és a sebessége a legritkábban éri el a 250 mbs-t, ami a szerződésben van, és amiért fizetünk. A legyakoribb mérés 30 körül van, de baromi változó, sokszor órákig kriminálisan lassú. Kijött egy műszakis. Újrakonfigurálta a routert, mért egyet a saját telefonján, ami akkor épp jónak tűnt, még annyira volt időm, hogy egy PC-n mértem, ami 30 körüli volt, amire azt mondta, hogy az a konkrét PC hibája (régi, nem elég jó). Azt mondta, részéről ő készen van. Mire több mérést megcsináltam, ami mind 30 körüli volt (telefonok, már itt se volt a műszakis.

A router típusa:

Sagemcom F@st 5655v2 (értékeljük humort (név))

Reméltem, hogy egyszerűen lecserélik majd a routert egy jobb típusra.

Hirtelen elkeseredésemben arra gondoltam, hogy kihívom őket mégegyszer a közeljövőben. Szervízdíjat nem kért el.



febr. 10. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

"mind 30 körüli volt (telefonok"


Kábelen mérjed...

febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Az optikai kábelen keresztül akár 2,5 Gbit/s letöltési és 1,25 Gbit/s feltöltési sebesség.

Wifi 300 Mbit/s. lan 1Gbit/s

Kábelen kell mérni igen, és sokat számít hogy a szolgáltató éppen mennyivel küldni, nekem este sokkal lassabb. A router nem hiszem hogy hibás stb.

febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést! látom a wifi is szakadozik! az elképzelhető hogy a router hibája, de nem lehet hogy jobban terhelt? én kitennék egy lanra kötött jelismétlőt, AP-ot.

Nekem per pillanatba 117,60 Mbit/s most a telómon.

febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%
Ha ő többet mért, miközben te kevesebbet, akkor nem nála van a hiba.
febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi a garantált? Az jön? Akkor nincs itt semmi hiba.

Amúgy 30 Mbit bőven sok átlagos netezésre, amíg nem kezdesz el letölteni semmit nem fogod megérezni a 30 és a 100 közti különbséget.

febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

"látom a wifi is szakadozik! "


Az teljesen mindegy, a wifire ugyanis semmilyen kötelezettsége sincs a szolgáltatónak.

febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

"Ha ő többet mért, miközben te kevesebbet, akkor nem nála van a hiba."


Hanem?

febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Kábelen mérd. A wifi csak ajándék. Ajándék lónak ne nézd a fogát.

Wifin meg gondolom ugyanazon csatornán sokan tapossátok ki egymást.

febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, gondolkozz! Ha a szerelő többet mér, a kérdező meg kevesebbet, akkor vajon kinél van a hiba?
febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
A kérdező eszközein, nyilvánvalóan.
febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!