Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp link Archer c6 os routereme...

Tp link Archer c6 os routeremen a következő probléma jelentkezett. A wi-fi tökéletesen működik ,viszont a router és a számítógép között nincs kapcsolat(LAN kábellel van összekötve). A modem kábellel összekötve a géppel szintén működik. ?

Figyelt kérdés
Beállítások: kábel net , dinamikus ip . Köszönöm válaszotokat!

jan. 21. 11:24
 1/10 A kérdező kommentje:
hálókártya , kábelek, összekötés jó . Eset smart security a következő hiba üzenetet küldi: Ismétlődő IP címek a hálózatban.
jan. 21. 11:29
 2/10 A kérdező kommentje:
Windows hibaelhárító: Az Ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval.
jan. 21. 11:37
 3/10 anonim ***** válasza:
DHCP-t kapcsold be, ne fix ip-t használj.
jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

": Ismétlődő IP címek a hálózatban."


Ha géped a modemmel összekötve működik akkor valszeg a hálókártya is a dinamikus IPvel megy, de azért a bizonság kedvéért ellenőrizd.

Aztán: [link]


56 oldal: mekkora IP range van beállítva? ( IP address pool ). Lehet, hogy csak 1 darab van.

jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Helló! DHCP szerver engedélyezve van, hogy ne fix legyen az IP-m azt hol tudom beállítani? Egyenlőre még mindig nincs net a gép és router között. Köszönöm válaszod!


IP adress pool 192.168.0.100- 192.168.0.199

Adress Lease time 120 minute


Default gateway 192.168.0.1

jan. 21. 18:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jók a beállítások amit írtál. Az én tippem nem jött be sajna :(
jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik oldal ok. Most nézzük mi van a kábel túlvégén. PC ip beállításai?
jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ip cím hozzárendelése: Automatikus DHCP

DNS kiszolgáló hozzárendelése: Automatikus DHCP

sebesség 1000/1000

kapcsolatszintű IPv6 cím : fe80:ea........

IPv 6 os dns kiszolgálók fec000fff....1% nem titkosított

fec000ff.....2% nem titkosított

fec000fff....3% nem titkosított

Fizikai mac cím: 70-85-c2.............

realtek pcie gbe family controller

állapot működik

ipv4 cím:169.254.5.195

ipv6 cím : fe80 ae6f.........


kapcsolódás ipv4/ipv6 csatlakoztatva ismeretlen hálózat nincs forgalom.

jan. 22. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez fura:

Írtad, hogy routered a 192.168.0.100- 192.168.0.199 tartományból oszt IP címet, de itt teljesen más 169.254 hálózat van.

IPv6 címed is van? Ez biztos? Van nálam is egy kapcsolatszintű ipv6 ami a tököm tudja mit jelent :), de biztos, hogy Ipv4 van használva.

Biztos, hogy jó csatlakozókba dugtad géped és a router - szolgáltató modemet? Biztos, hogy szolgáltató modemje transzparens módban működik és nem valami routerként szintén?

jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kábelek biztos, hogy jól vannak csatlakoztatva. Modemből router internet portba. 1-es portból pedig a hálókártyába, de próbáltam a többi portot is.

Nem tudom, hogy van -e IPV6 címem. A routert quick setuppal állítottam be, de szerintem is valami beállítási probléma lesz.

jan. 25. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!