Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehúzott a Digi vagy ez így...

Lehúzott a Digi vagy ez így működik?

Figyelt kérdés

Sajnos életemben először kötök szerződést ilyen szolgáltatóval. Kb.5x megkérdeztem, hogy van-e más csomag, mint az a kettő amit reklámoznak (500 vagy 1000mb net +tv+vezetékes telefon), és NINCS.

Most a szerződésen látom, hogy van egy csomó opció, 100-as net is (az elég lett volna, mondtam is!), vezetékes telefon nélkül is, amit szintén nem kértem.

Ezen kívül elírtak egy csomó mindent (10 oldalas a szerződés, baromi apró betűkkel amit nagyító nélkül nem is látok), azt mondta az adataimat ellenőrizzem, azon kívül végiglapoztam, de nem álltam neki 30 percig olvasgatni..Pedig azt kellett volna.

Mikortól fognak számlázni? A szerződés megkötésétől vagy a bekötéstől?

Van bekötési díj, ami 12000ft??

Amúgy a kábelek már bent vannak a házban, mert már be volt kötve a digi. Mivel bérlők vagyunk. Azt is elmondtam 10x, mégis tulajdonosként jelölt be.

Most menjek vissza és kérjem számon? 1 éves határozott idejű szerződés. Lehet rajta módosítani?



febr. 25. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, aláírás előtt végig kellett volna nézni legalább a főbb pontokat. Most már necces, de érdemes panaszt tenni az ügyfélszolgálaton, hogy félretájékoztattak. Még az is lehet, hogy méltányosságból törlik a szerződést. Amúgy elképzelhető, hogy bizonyos szolgáltatások a te lakhelyeden nem elérhetők.
febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért írtad alá, ha nem értettél egyet a szerződés tartalmával és el sem olvastad azt teljes terjedelmében? Nehéz lesz számon kérni valamit, amire te az aláírásoddal nemcsak jóváhagyást adtál, de vállaltad is a szerződésben írt feltételeket.


ÁSZF-et nézd meg, hogy mik az elállás lehetőségei és feltételei. Vagy a szerződés módosításé, ezek is mind elérhetővé voltak téve, és tipikusan vissza is hivatkozik a szerződés arra, hogy az ÁSZF tartalmát megismerted, elfogadod, betartod te is.

febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mert cikinek éreztem volna még fél óráig olvasgatni, kedvesnek tűnt a kiszolgáló. Konkrétumokat mondtam, de a beszélgetés nincs rögzítve persze.

Jóhiszemű voltam, és nem akartam azzal megbántani, hogy nem bízom benne és töviről hegyire átnézem a szerződést..

Tényleg ilyen ez a világ? Autóvásárlásnál már pl.festékvastagságmérővel érkezem, de itt nem gondoltam volna, hogy annyira tüzetesen át kell böngészni..

Jövő héten vissza fogok menni, és beszélek velük. Akkor is undorító ez az egész.

febr. 25. 12:11
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk még sohasem számoltak fel bekötési díjat,sem először sem bármilyen modernizáláskor.

A digi oldalán írják hogy van ilyen de valahogy mindig akció van rá tehát 0Ft.

[link]


Bérlőként lehet nem is lenne jogod szerződés kötnöd,mondhatnák hogy szólj a tulajnak és intézze ő,de persze lehet hogy a szerződéskötés fontosabb volt az ügyintézőnek.

febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
"Most a szerződésen látom, hogy van egy csomó opció, 100-as net is (az elég lett volna, mondtam is!), vezetékes telefon nélkül is, amit szintén nem kértem." -> Nem mindenhol elérhető műszakilag bármelyik csomag. Ezt a telepítési cím alapján ők látják, hogy nálad melyik az ami kiépíthető egyáltalán, milyen technológia férhető ott hozzá. Simán lehet, hogy nálad az a kisebb csomag műszaki okok miatt nem is érhető el.
febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Menj el az ügyfélszolgálatra és kérj csomagmódosítást. Ezt bármikor megteheted.
febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Lehúzott a Digi. Ez így működik.
febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 CspCsj ***** válasza:

Hűségidő vállalása esetén még senkinél sem láttam felszámolva bekötési díjat.


Itt ellenőrizheted, hogy a címeden melyik csomagok elérhetők, de valószínű, hogy csak az 1000 Mbit-es lesz egyedül. (nálunk csak ez az egy van)

[link]


Vezetékes telefon díja pedig egy évre ~3ezer, szóval ezzel már nem foglalkoznék, - mondjuk valamennyit használjuk, így nem teljesen haszontalan.

febr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

INTERNET + TV + TELeFON EGY CSOMAGBAN WIFI 6-TAL


- Havidíj az első 6 hónapban - 6.180 FT/HÓ

- 1 év hűséggel és e-Packkal a 7. hónaptól 8.990 Ft/hó. 30 napos havidíj visszafizetési garanciával**

febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!