Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítene megnézni nekem...

Segítene megnézni nekem valaki, hogy egy Freemail-es postafiók és egy Facebook-profil ugyanarról az IP-címről küldött-e üzenetet?

Figyelt kérdés
Ez egy fontos, bizalmi kérdés. Részletek magánjellegű üzenetben.

febr. 27. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem tudod megnézni. Az e-mailben az IP alatt a küldő szolgáltatójának címe lesz, a Facebook nem ad ki ilyen információt.
febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Az email-címböl nem derül (nem derülhet) ki az IP cím.
febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod megállapítani.


A Facebook alapvetően centralizált szolgáltatás, az üzenetek a Facebook rendszerén belül mennek át, az üzenet nem tartalmazza a feladó kliensének IP-címét.


Freemail esetén meg csak akkor deríthetnéd ki a feladó IP-címét, ha azt külön levelezőkliensből - Outlook, Thunderbird - küldte - ami általában ritkább - nem pedig a Freemail webes felületéről.


És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a publikus IP-cím változhat (lakossági publikus IP-cím esetén eléggé valószínű), többen osztozhatnak (router, CgNAT) rajta, elmaszkolható (VPN, titkosítóhálózat, proxy), illetve hogy egy publikus IP-cím ismeretével kb. semmire sem mész, maximum azt tudnád kideríteni róla, hogy azt melyik szolgáltató milyen városhoz rendelte.

febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves okoskodást, amivel nem megyek semmire! :-)
febr. 29. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A válasz a kérdésre: nem lehet. Azt is megmagyarázták, hogy miért nem: hátha segít megérteni, hogy itt nem arról van szó, hogy nem akarnak neked segíteni, hanem olyan dolgot kérsz amit nem lehetséges megcsinálni.

Tetszik vagy sem, semmi jogod itt gúnyolódni miközben részletes tájékoztatást kaptál. Bezzeg ha egy szóban elintézték volna hogy "nem", akkor azért lennél felháborodva.


Írjuk még le máshogy, vagy sikerül így végre felfogni?

febr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
14%

Én sem értem, hogy miért kell itt okoskodni és miért nem lehet normálisan segíteni a kérdezőnek. Értem én, hogy nem teljesen legális a dolog, de attól még nem kell itt játszani a becsületest.

Kérdező, neked a Wennable Gateway Advanced-re (röviden: WGA) van szükséged, azzal meg tudod nézni, hogy ugyanarról az IP címről küldtek-e neked üzenetet, meg még sok más hackelős dologra is alkalmas. Itt minden infót megtalálsz róla: [link] [link]

Sajnos már csak a Wayback Machine-ben nézhető meg, mert próbálják eltüntetni az ezzel kapcsolatos információkat. Ha ez a válaszom is eltűnik, az is csak ezt bizonyítja.

febr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Bocsánat, az előző válaszomban nem működik a link, mert persze a Gyakorikérdések is cenzúráz. Itt a jó link: [link]
febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!