Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi kell, hogy linux szerveren...

Mi kell, hogy linux szerveren az etc/hosts fájlba az IP mellé beírt host címet másik PC böngésző címsorába beírva, a tartalmat meg tudjam jelentetni?

Figyelt kérdés
febr. 29. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A /etc/hosts a Linux szerver saját, belső névfeloldásáért felelős, az más gép névfeloldását nem befolyásolja, azt a másik PC-n kell beállítania, megadva a Linuxos szerver IP-címét és hosztnevét.


Bővebben:

[link]

illetve érdemes elolvasni:

[link]

[link]

febr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal vannak olyan routerek amik tudják ezt, de ha nem, gondolom külön gép nélkül is megoldható, meg vannak külön router célú OS-ek, amiket fel lehet pakolni.
febr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Elfogtam egy, a kérdés szempontjából lényeges információkat tartalmazó üzenetet - a lényegét közlöm:

"értem, köszönöm.


a feladatom az lenne, hogy a www.wordpress.example.com nevű domainen elérhető legyen az IP cím: **.***.**.*** [publikus IP-cím, nyitott SSH- és HTTP-portokkal]


sajnos képtelen vagyok megoldani, már sok nap rá ment, a tanártól annyit kaptam, hogy a host fájlban kell megcsinálni, ott van hibám, és ennyi."


szerverre fel van telepítve az apache + nginx, és egy wordpress.example.com és egy drupal.example.com nevű domaineken elérhetőnek kell lenniük a wordpressnek meg a drupalnak, fel kell őket telepíteni adatbázissal, meg aztán még lesznek szerver feladatok, de itt teljesen megakadtam"

Sejtésem szerint be kell jelentkezni a **.***.**.*** címen elérhető SSH-szerverre (ehhez gyanítom kaptál adatokat), az ott található gépre feltelepíteni a MySQL-t/MariaDB-t/PostgreSQL-t (szimplán, lokális, belső - 127.0.0.1 - eléréssel), a webszerverhez a PHP-modult, majd a webszerverben beállítani az adott domainhez az adott könyvtárat, a könyvtárba felmásolni a Wordpress és a Drupal telepítéséhez szükséges állományokat, majd a saját géped hosts állományában beállítani a wordpress.example.com a drupal.example.com nevű domaineket a megadott **.***.**.*** IP-címre és felkeresve az adott domaineket fel kell telepíteni a Wordpresst és a Drupalt.

febr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Elfogtam még egy, a kérdés szempontjából lényeges információkat tartalmazó üzenetet:

"idáig meg is van a dolog, ott a gond, hogy miután beírom a host-ba, az IP mellé a domaineket, wordpress.example.com és drupal.example.com


a saját PCm böngészőjéből meg kellene tudnom nyitni, de nem tudom


3 napja szenvedek vele, de nem találok se tutorialt, se megoldást, hogy hol a hiba."

A saját gépeden a hosts fájlba a Linux szerver publikus IP-címe (**.***.**.***) mellé kell felvinni a wordpress.example.com és drupal.example.com domaineket egymás után, szóközzel elválasztva.


Arra ügyelj, hogy ne legyen beállítva VPN, a böngészőben DoH, esetleg bekavarhat még valamilyen Internet-biztonsági csomag is.


A DNS-feloldás hibakereséséhez javaslom az nslookup-ot:

[link]

- Windowson és Linuxon (illetve egyéb Unix-szerű rendszereken) is elérhető - ha az működik (a **.***.**.*** IP-címet adja vissza), akkor tovább lehet lépni: a webszerver konfigurációjában (Apache esetén például nézd végig a Virtualhost, ServerName/ServerAlias, Directory beállításokat) kell keresni a hibát.

márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De b+, ne mond már, hogy elfogtad, nem fogtál el semmit, és nem hiába privátban küldöm...
márc. 1. 13:32
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
márc. 1. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

1. Ne káromkodjon. Pláne a választ adóval szemben ne, mert nagyon rossz színben tünteti fel önnön magát.

" A fórumon nem követelőzünk. A fórum léte, fenntartása és a lehetőség, hogy írjunk bele mondjuk úgy hogy egy “szívesség”, amit egyrészt a fórum gazdája tesz azzal hogy üzemelteti, másrészt a fórum közössége tesz azzal, hogy ír bele. Neked, választ. Ezek nem alanyi jogon járnak.

Ezért ha kérsz vagy kérdezel vmit, légy udvarias és ha kaptál valamit, köszönd meg. Például a választ a kérdésedre."


2. De, "elfogtam egy üzenetet". Ez egy szólásmondás - eredetileg levéllel - arra az esetre, amikor idézek egy üzenetet. Talán Kern András művéből ( [link] ) ismerős lehet.


2. Azért idézem, mert ez egy fórum, nem társkereső szolgáltatás (ami privát dolog lehet, az az IP-cím, azt elmaszkoltam, úgyhogy arra sem lehet gondja).

"Regisztráció után nem kezdjük el a tagokat privát üzenetekkel bombázni, hogy “Kovács Pistike vagyok és sürgősen segítségre van szükségem úgyhogy vegyél fel ezen és ezen az MSN címen, majd segíts megoldani a problémámat csetelés közben”.

A fórum arra van, hogy írjunk bele, nem pedig társkeresőként szolgál. A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni."


(Az idézetek forrása: [link] )

márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!