Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek cikinek tartják a gyakorit, de a reddit menő? Persze több feature van rajta, de gyakorlatilag egy gyakori 2.0.

Figyelt kérdés

Nem?:D

csak rányomok a kezdőoldalra, és ugyanolyan posztok jönnek be, mint itt gyakorin magánéletről, macskaivartalanításról, meg ilyenekről. Kész hahota. A külföldi/nemzetközi gyakori kérdések.



márc. 13. 14:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

A Gyakorikérdések egy kérdés-válasz fórum - külföldi példa rá a Quora vagy a StackExchange.

A Reddit egy adott téma (azon belül egy-egy cikk, kép) köré szerveződő fórum.

márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Aha...nem látom a különbséget :D

Kérdésekre - mondatokra kommentelgetnek mások.

márc. 13. 15:00
 3/22 A kérdező kommentje:
Kis fejlesztéssel (és menőbb névvel, pl angolul FAQ) a gyik is ilyen lenne.
márc. 13. 15:02
 4/22 A kérdező kommentje:

megnyomom a reddit logot

"szerelmes belém am unkatársam - mi a .. csináljak?"

"úgy fáj a hátam, hogy megőrülök, mi segíthet?"

"Hogyan válasszak alapozót?"


xD hát 1:1 gyakori...

márc. 13. 15:03
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a messenger, discord, slack is ugyanez: kérdésekre - mondtaokra kommentelnek mások...
márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát a messenger az egy üzenetváltó alkalmazás. Mintha a fórum románumot hasonlítanád a magyar postához, tehát nincs igazad. Slacket nem ismerem, discord az megint egy másik, az is inkább a skypera hasonlít, de semmi baj.
márc. 13. 15:06
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

#2/#3:

A GYK-n - mint a Quora-a, a Stackoverflow-n - kifejezetten konkrét kérdésekre keresnek válaszokat.


A Redditen feldobnak például egy hírt,

[link]

vagy egy adott képet:

[link]

és arra reagálnak

márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

hát nem látom, hogy a belinkelt dolgok miben különböznek egy itt feltett kérdéstől, azon kívül, hogy nem ide írnak. Konkrétan ha ide beírnánk ugyanazokat, itt is írogatnának rá mások.

Itt is dobálnak fel híreket, meg politikai aktualitásokat pl. vagy társadalmi gondokat. Miben is más ez? :D nem értem. Elképzelhető, hogy én vagyok a hülye, csak nagyon kicsi rá az esély, mert eddig semmi értelmes érv nem jött ki.


Vagy szted mi a különbség "egy konkrét kérdés" és egy "feldobott hír" között. AMi szintén egy konkrét kérdés. Arról nem beszélve, hogy fentebb írtam le, hogy rányomok a redditre és 3 "konkrét kérdés" jön fel, nem olyasmi, amiről beszélsz (bár nincs különbség).

márc. 13. 15:14
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a "#2#3" az a kérdező. Meg ez is pl.
márc. 13. 15:15
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Tehát szerinted nincs különbség egy általános it fórum, és egy dedikált steelseries, asus, egyéb gyártó subja közt? Gratulálok.
márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!