Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek cikinek tartják a gyakorit, de a reddit menő? Persze több feature van rajta, de gyakorlatilag egy gyakori 2.0.

Figyelt kérdés

Nem?:D

csak rányomok a kezdőoldalra, és ugyanolyan posztok jönnek be, mint itt gyakorin magánéletről, macskaivartalanításról, meg ilyenekről. Kész hahota. A külföldi/nemzetközi gyakori kérdések.



márc. 13. 14:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

#8: "hát nem látom, hogy a belinkelt dolgok miben különböznek egy itt feltett kérdéstől,"

Ez már a te egyéni szociális problémád, hogy nem tudsz megkülönböztetni egy hírt, egy státuszjelentést - amik nem konkrét kérdések, nem kérdőmódban íródtak, nincs kérdőjel a végükön - egy konkrét kérdéstől - ami kérdőmódban íródott, kérdőjel van a végén.

márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
bárki beírhat alá, az az egyik. A másik, hogy prohardver sem külön pl. Amit ott feltesznek, azt is fel lehet itt is, annyi, hogy az csak IT, meg ismeri aki IT-ben keres, és ezért ott "népszerűbb" feltenni, mert lehet hogy előbb jön rá válasz. Aztán van hogy nem. Itt is simán lehet értelmes válaszokat kapni. A dEDikÁlT szubról annyit, hogy itt is lehetett vna anno fejleszteni, és lehetne olyan, tehát nem, semmi különbség nincs, és itt is vannak topicok, itt sem össze-vissza ömlenek a kérdések, tehát vannak témakörök, vannak "sub"-ok. Meg minek dedikált sub? ott az oldaluk, ahogy a windowsnak is a saját oldalán lehet kérdéseket feltenni és oda is kommentelhet bárki, ha van tapasztalata, tud segíteni. Szóval mit is adtak nekünk a lómaiak? vagyis a reddit? hát semmit kb, csak annyi, hogy "menő". De hogy miért, az még mindig kérdés :D vagy hogy mivel van több értelme bárminél, pl ennél az oldalnál. Oké, jobban szervezett. De ezzel kezdtem, hogyha ebbe raktak volna sok fejlesztést 1:1.
márc. 13. 15:21
 13/24 A kérdező kommentje:

11-es, hát az hatalmas feature, hogy nem kell kérdőjel a végére. De ezt is elmondtam én is xD hogy vannak mondatok (értsd: nem kell kérdőjel). De ez a lényegen semmit nem változtat.


Hírt meg tudok különböztetni, csakhogy hírt sem csak őgy bedobálnak, sehol. Mindig tartozik egy hírhez, egy állításhoz egy kérdés. Ha mást nem az, kimondatlanul, leíratlanul akár, hogy egyetért-e ezzel bárki, vagy hogy értelmes-e. Különben mit írnál egy hírre? Semmit, felfogod és tudomásul veszed? Vagy felvetődnek benned kérdések és azokra leírsz egy random választ, pl csak az előző példáknál maradva, IDÉZEK:


" Otthoni hálózat fejlesztése folyamatban

Projektek

Néhány hónappal ezelőtt költöztünk új házba, és épp most fejeztem be a kábelek futtatását minden szobából egy központi pontig a hálózati berendezések számára. Mindez egy polcon van elrendezve a házimunkaszobámban, amit szellőztetett ajtókkal tervezek ellátni a por és a gyerek/cica beavatkozási lehetőségeinek csökkentése érdekében.


Az egész rendszer körülbelül 30W teljesítményt használ, amely magában foglal egy PoE által működtetett vezeték nélküli hozzáférési pontot.


A hálózati berendezéseim nagyrészt olyan dolgok, amelyeket örököltem régebbi munkahelyeimről, tehát nem feltétlenül a leglenyűgözőbbek!


Néhány egymódban üvegszálas kábelt is behúztam, miközben a padlólapokat cserélték, ez nem azonnali használatra szolgál… csak a jövőbiztosítás érdekében.


Bármilyen gondolatok/van valami, ami nyilvánvalóan rosszul van megcsinálva? Kíváncsi vagyok, hogyan lehetne legjobban használni a szálas kábelt, amit az irodámhoz és a nappalimhoz vezettem, és érdekel, hogy lehet-e valamilyen jövőbeli célja a szórakozásban.


Páncélozott kábelt használtam, mert sok futás mellett haladnak az áramkábelek, és nem tudom őket 90 fokban átlépni.


Gondolkodom azon, hogyan lehetne helyi fájltárolást beállítani, és 2.5GbE hálózatot létrehozni. Szeretnék elkezdeni a Home Assistant-t is - van valamilyen javaslatod, hogy mire érdemes ezt a rendszert hostolni? Az RPi 5-t egy NVMe meghajtóval fontolgatom. "


Ez konkrétan egy saját blogbejegyzés kb, tehát minek is a reddit? 1, 2: a végén van egy KÉRDÉS xDD nahát!!! kérdőjel :D lol.


nézzük a válaszokat:


"

Nem volt helyed egy kis 19"-es szekrényhez?

Ez általában "szép professzionális hangulatot" kölcsönöz a szekrénynek.

(Szeretem a lila kábeleket mellesleg.)

A kérdésedre általában azt hajlamos vagyok mondani, hogy inkább ne válassz RPi-t, hanem inkább egy kis NUC-ot (például az, amelyik egy Intel N100-zal fut, nagyon jó teljesítményt kínál, és "tisztább" megjelenésű, mint egy RPi, néhányan pedig elfogadható bővíthetőséget kínálnak (RAM / több merevlemez / akár dupla 2,5 Gb-es port is)."


illetve fényezik a bohócát, hogy milyen jól néz ki amit összepakolt. Ehhez miért is kell reddit am? 2000-ben blogok, tunner jóska oldalak kocsiknak, prohardverek, ilyeneken mentek ezek. Mi ebben az új? Gyakorira lehetne képet tenni és saját blogként teleüríteni minden szöveggel, ugyanitt tartanánk. Mi ebben a más?

márc. 13. 15:28
 14/24 anonim ***** válasza:
79%

"itt is lehetett vna anno fejleszteni, és lehetne olyan"


De nem lett. Feltűnt?


"semmi különbség nincs"


Már soroltak a többiek néhányat (egyéni probléma, ha te nem fogod fel őket), az is csak a jéghegy csúcsa.


"itt sem össze-vissza ömlenek a kérdések, tehát vannak témakörök, vannak "sub"-ok"


Hogy tudok itt létrehozni saját subot, kifejezetten egy topikra koncentrálva? Saját irányelvekkel, szabályokkal és moderátorokkal, természetesen. Sehogy? Sehogy. Mert ez egy fórum.


"ezzel kezdtem, hogyha ebbe raktak volna sok fejlesztést 1:1"


Nyilván, ha meg nagyanyámnak frka lett volna, ő lenne nagyapám....

márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Tehát mondok mást, ilyenekre lehet kommentelni Fb posztokra is, de még talán az iwiw-en is lehetett, tehát mi újat hozott? nem vágenzi.
márc. 13. 15:32
 16/24 A kérdező kommentje:

xDD nem az a lényeg, hogy nem lett. Hanem hogyha ideállt volna a gyakor i mögé egy olyan gárda aki lefejleszti, akkor van. És így sem különbözik kb semmiben.


Minek kéne létrehozni szubot? mi az a szub egyáltalán? egy kitalált reddit-szó. mármint nyilván azt jelenti, hogy altopic. de minek? Tedd fel a kérdésed azt kapod rá a válaszokat. Minek kéne neked moderálnod? A moderátorok moderálják. Amúgy is van a moderálásban is hülyeség bőven, hogy kinek milyen szája íze szerint van moderálva melyik sub, vagy a gyakori is pl. Minek hoznál létre subot? tedd fel a kérdésed és abban a témában kapod a válaszokat. Vagy ha nem kéne kérdés legyen, akkor "a hírt".


"Nyilván, ha meg nagyanyámnak .. lett volna, ő lenne nagyapám...." Hát attól még nem ő lenne a nagyapád, ha csak nem 2050ben születsz mikorra már az azonos neműek is tudnak gyermeket nemzeni, szóval ez sem igaz, és nem is ez a lényeg. Figyelj, ne ilyen bullshitekkel próbáld meg félrebeszélni amit írok, hanem az van, hogy. Amiket leírtam, most írjam le mégegyszer? xd és engem szidnak. Azt ti nem értitek.

márc. 13. 15:36
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

"tehát mi újat hozott"


Az összeset, amit felsoroltál, ezek a lehetőségek ugyanis a facebookba is bőven a reddit indulása után kerültek be. Iwiwben nem is volt. Egyébként tekintve, hogy a reddit hónapokkal ezen oldal előtt indult, a reddit nem gyik 2.0, hanem a gyik a reddit 0.0.1...

márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

"xDD nem az a lényeg, hogy nem lett."


Igazad van, nem lényeg a különbség, ha már azt kérdezted ugye...


"hogyha ideállt volna a gyakor i mögé egy olyan gárda"


Az eredeti reddit kódját egyetlen fő írta. Csak megsúgom.


"Minek kéne létrehozni szubot?"


Mert én szeretnék. Tudod, közösségi oldal, ellentétben ezzel.


"egy kitalált reddit-szó. mármint nyilván azt jelenti, hogy altopic."


És? Minden közösségnek megvan a saját taxonómiája, legyen az professzionális vagy hobbi.


"de minek? Tedd fel a kérdésed azt kapod rá a válaszokat. Minek kéne neked moderálnod? A moderátorok moderálják. Amúgy is van a moderálásban is hülyeség bőven, hogy kinek milyen szája íze szerint van moderálva melyik sub, vagy a gyakori is pl. Minek hoznál létre subot? tedd fel a kérdésed és abban a témában kapod a válaszokat. Vagy ha nem kéne kérdés legyen, akkor "a hírt"."


Értem én, hogy szellemi betonkeverővel van dolgom, de ha felsoroljuk a különbségeket, amire annyit reagálsz, hogy minek, arra milyen választ vársz pistike?


"Hát attól még nem ő lenne a nagyapád, ha csak nem 2050ben születsz mikorra már az azonos neműek is tudnak gyermeket nemzeni, szóval ez sem igaz, és nem is ez a lényeg. Figyelj, ne ilyen bullshitekkel próbáld meg félrebeszélni amit írok, hanem az van, hogy."


Jól van pistike, egy egyszerű hasonlatot nem tudsz értelmezni, lassan kár koptatni a billentyűket.



"Azt ti nem értitek."


Mi pontosan értjük mi a különbség egy közösségi gyűjtőoldal és egy sima fórum között. El is magyaráztuk már, de csak vergődsz.

márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Eddig egyedul a 17-es hozott valami félkézláb érvet, hogy a reddit előbb volt. Mondjuk ettol meg nem ertheto az, h a gyik az mitől gyík, a reddit meg miert meno ezzel szemben. Marmint mindig azt mondjak h a gyikon csak barmok es luzerek vannak, es mintha a redditre mas emberek mennenek.


Nem az a kerdes h te szeretnel szubot letrehozni, hanem h mi ertelme, mikoor ha itt kerdezek, vagy ha lehetne hirt feldobni, ugyanugy kapsz ra reaccot, valaszt...nem erted? Xd


De azok a kulonbsegek semmik. Epp ezt mondom. Peldaul olyan ervek lehetnenek, hogy kevesbe moderalt es szabadabb pl, vagy hat ezaz, hha barmi erv lenne, en magam fel tudnam sorakoztatni, de nincs. Ezert kerdeztem :)

Peldaul ha azt kerdeznem, hogy egy repulo miben kulonbozik egy autotol, akkor fel lehet sorolni szamos ervet.

De ha azt kerdezem, hogy mi a kulonbseg egy trabant es egy ferrari kozott, akkor a legtobb amit elmondhatsz az az, hogy az egyik kenyelmesebb es gyorsabb. Ez a gyik vs reddit. Lenyegi kulonbseg nincs.

Nem erted?


Milyen hasonlatot? XD ti nem birtok, huszadszor irom le, hogy mi miert van. Az nem hasinlat h idebofogsz vmi bullshit kozhelyet, ami naon naon viddzezs...

márc. 14. 08:35
 20/24 A kérdező kommentje:
En vergodok azt ti hopihe hisztiztek egy olyan platformert, amibol semmi hasznotok xd meg ramirogattok. Nagyon ertelmesek vagytok, tenyleg xd
márc. 14. 08:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!