Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg tudom ezt oldani a számító...

Thunderfairy kérdése:

Meg tudom ezt oldani a számítógépen?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Van egy böngészős játék neten ami a régi szabványú HTTP-t használja. A mostani oldalak meg HTTPS-t. Erre a HTTP-s oldalra pár hete nem tudok csatlakotni semmilyen böngészővel.


Op rendszer: Linux Mint 21.

Böngésző: Mozilla firefox.


Virtualbox-ba próbáltam windows alatt és úgy se megy. Tehát nem a Linux a rossz. Van valami beállitás vagy egyéb módja a probléma megoldásának???



márc. 24. 10:02
 1/6 Szikszai.B ***** válasza:
Mi a hibaüzenet?
márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a HTTP a probléma?
márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tehát nem a Linux a rossz." Ez szerintem inkább kérdés akart lenni. Nem! Linux nem tehető felelőssé, mert ez konfigurációs, hálózati vagy alkalmazás beli hiba lehet.


A) Tanusítvány


Az, hogy valami HTTP vagy HTTPS, az inkább a protokol és a "S", mint Secure csatornát határozza meg. A mögöttes tartalom változatlan. Akkor lehet egy weboldal HTTPS, ha webszerver (nem az alkalmazás maga) titkosítja a kapcsolatot a kliens felé. Ezeket public és privát kulcsok segítségével teszi meg, de hogy a böngésződ elfogadja és bízzon benne:

a) El kell fogadni a kockázatokat, mert eleve nem megbízható CA-val lett aláírva (pl. mikor magadnak csinálsz RootCA-t, otthoni felhasználásra, amiben te magad megbízol)

b) Egy mindenki által megbízhatónak itélt CA írja alá, mint pl.: Let's Crypt, Google CA, stb. Ebből is sok van.


Minden ilyen tanusítványnak van lejárati ideje, ami ha lejár már nem alkalmazható.


B) Hálózat


Egy Kliens-Szerver között számos átjáró van (Gateway, Router, Firewall, ...). Ha az útvonal megszakad, akkor eleve nem is érhető el semmilyen szempontból.

De ha el is érhető, de DNS-ből törlődött, akkor domain.xy-al nem fogod elérni, kivéve ha ismered célzottan az IP címét, mert akkor a hosts fájlhoz hozzáadható.


Hálózat ellenőrzésre van egy úgynevezett program, hogy "nmap", amivel tesztelhető, hogy egy adott IP-n egy adott port látható-e vagy létezik-e. Persze ezzel az alkalmazással óvatosan kell bánni, mert detektálhatják hacker tool-nak, ami aktívan scannel és "támadónak" azonosítanak.


C) Egyéb


Ezeken kívül számos oka lehet, ha nem érsz el valamit. Ez egyfajta nyomozás, de lehet, hogy rajtad kívül álló dolog van háttérben, és nem csak te nem éred el, hanem kvázi senki se.


Vagy van egy eszköz, ami célzottan téged blokkol le, ha el akarsz érni valamit. Én ilyet használok a gyerekeim eszközeinél, hogy meghatározott IP címek és eszközök milyen külső oldalakat érhetnek el vagy melyek a tiltottak. Így, számos felnőtt tartalmú oldal számukra úgy jelenik meg, hogy ilyen oldal/domain cím nem létezik, mert a saját DNS-em azt közli, hogy nincs ilyen, vagy az IP címét blokkolja.

márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es.


Abból hogy a többi müködik.


1-es.

A szokásos üzenet amikor nem tud csatlakozni az adott weblaphóz. Amikor felsorolja a hibákat és ott a kék gomb hogy próbálja újra.

márc. 24. 11:31
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as.

Csak én használóm a gépet. Saját gépről netezek. Ezt az oldalt, kivéve wifi telefon, nem érem el. De telefonnal fel tudok menni rá csak úgy nem akarok mert kényelmetlen nagyon a használat. Számítógépről szeretném elérni az oldalt.

márc. 24. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Csak a böngésző beállításain múlik hajlandó-e megnyitni a nem titkosított vagy lejárt tanusítványú oldalakat. Elállítgattad (v elállíttatgattad)
márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!