Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért más az IP cím?

Miért más az IP cím?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy programot, amit a gmail-lel tudok használni. Az öcsém nagyon zűrös életét él, próbálok segíteni neki, de nehéz elérni őt. A programmal meg tudom nézni, hogy megnyitotta-e levelem, mert akkor tudom, hogy még él. :( Van, hogy megnyitja és az IP cím alapján Budapest, Semsey park-ot ad ki, pedig Pest mellett lakik. Van, hogy az IP cím alapján ismét Budapest, de közben otthon jön-megy. Van, hogy az IP cím Kaliforniai vagy kanadai. Olyan is van, hogy továbbítva van az emailem, de kinek? Sokszor csak annyit írok, hogy jelentkezzen, mert aggódom érte. Semmi infó, akkor minek továbbítja? Nem értem ezt az IP címes dolgot abszolút. El tudnátok magyarázni, hogy ez hogyan működik?

Nagyon köszönöm!


márc. 25. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, néha bekapcsol egy VPN-t valamiért, ami konyhanyelven kb annyit csinál, hogy van egy "köztes pont" közted és közte, ahol áthaladnak az adatok. Azaz emegy az email kanadába, ahonnan visszaküldi az öcsédnek. Több oka is lehet, hogy ezt használja, lehet pont azért, hogy ne lássa senki, hol van, lehet valamilyen internetes tartalmat csak észak amerikai hálózatról tud elérni.
márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ért az informatikai dolgokhoz, hogy ő bekapcsolna valamit. Milyen tartalom lehet ez? Kipróbáltam, hogy átküldtem egy emailt a férjemnek, megnézte és szintén amerikai volt az IP cím. Máskor meg, ugyanígy a férjemmel, a saját telefonom ip címét írta ki a program és a települést, ahol lakunk. Hogy lehet ez?
márc. 25. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Az IP cím nem alkalmas földrajzi nyomkövetésre, nem fog pontos találatot adni. Több tíz kilométeres eltéréseket is mutathat, más városokat vagy országokat is még úgy is, ha nem használ valaki direkt olyan programot ami megváltoztatja az IP-t.
márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

IP-cím, kötőjellel.

[link]

márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!