Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Optikai netem van akkor miért...

Optikai netem van akkor miért nem működik a youtube?

Figyelt kérdés
A speedcheck.org a letöltési sebességem 8Mbps, feltöltési 14Mbps. A youtube -on a videók nem töltödnek be, sem afacebookon a képek, ha elindul a videó akkor borzasztó gyenge kockás a kép.. ez mitől van? Ha átvaltol telefonon mobil data forgalomra egyből mennek a videók.

#Optikai net, kockás kép, lassú a net, nem töltödnek be a képek videók
márc. 30. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

"Optikai netem van"

Melyik szolgáltató, melyik csomagja?


"A speedcheck.org a letöltési sebességem 8Mbps, feltöltési 14Mbps. "

Az eléggé kevés...


"Ha átvaltol telefonon mobil data forgalomra egyből mennek a videók."

...de gyanítom vezeték nélkül, wifin mérsz. Milyen mobil?

Ha vezetékesen - laptoppal, számítógéppel - mérsz, feltehetőleg többet fogsz mérni, ugyanis:

- vezeték nélkül több a zavaró hatás (lehet, érdemes átrakni a routert más csatornára)

- a wifi adatátviteli sebessége - mivel a hálózat eszközei ugyanazon a frekvencián vannak - töredéke az adatrátájának

márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Wifin megy minden, mobillal mértem.. xiaomi, de eddig hasitott a net. Semmi akadazos. Masfél hete csinálja, a technikus azt mondja tele a telefon memoriaja , mert amiket nézek youtube azt mind eltarolja, jo de mondom a tv is lassu, a laptop, az 5mobil is. Kitöröltem a memóriat ugyanaz a hiba még mindig. Mindjárt mérek egyet laptopon is. Ez Szlovákia, Orange szolgaltató
márc. 30. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mindjárt mérek egyet laptopon is"

A routerre kábellel csatlakozva mérj (közben lehetőleg más ne forgalmazzon), így kiküszöbölve a vezetéknélküli csatlakozás zavaró hatásait.


"Ez Szlovákia, Orange szolgaltató"

Azon belül milyen csomag?


"de eddig hasitott a net. Semmi akadazos. Masfél hete csinálja"

Elképzelhető, hogy egy másik adó zavar be.

Érdemes lenne megnézni, valamilyen Wifi-analizátorral:

[link]

hogy azt a csatornát, amin a router van, nem zavarja-e más adó.

márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!