Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A kalózkodás már kikopott/nem...

A kalózkodás már kikopott/nem trendi?

Figyelt kérdés

Én a 90es években szocializálódtam a netre, mindennapos volt akkor még.


De jártamban keltemben egyre többször jön velem szembe, hogy emberek nem is tudják elképzelni, hogy hogyan kell lehet ilyeneket művelni. Nem erkölcsi okokból mondják. Nincs meg a skillset, összemossák a darkwebes merülésekkel.


Az már más kérdés, hogy akit esetleg érdekelne az már akor feladja, ha nem direkt linket kap egy google drive-hoz.


Generációs kérdés lenne?



#FTP #Torrent #Debrid
ápr. 4. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, az én korosztályomban (20/30) elég sok emberről tudok, hogy kalózkodik:)
ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

De divat.


Idén is elfoglaltak egy tankerhajót a szuezi öbölben. Helikopterrel.

Persze nem olyan híresek mint Drake vagy Feketeszakáll, de ma is vannak. 🙂

ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
A 90-es, 2000-es években sokkal kevesebb dolog volt ingyenesen, vagy minimális havidíjért elérhető, de szerintem akkor sem volt ez erkölcsi alap a kalózkodásra.
ápr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morfondir ***** válasza:
100%

Persze, hogy megy manapság is, csak kevésbé, mint 20 éve. Ami változott:

Sokkal több, és jobb ingyenes, legális szoftver van, mint régen. Online, ingyen elérhető film/zene is lényegesen több van, mint anno. Az előfizetések sem olyan "húzósak", így egyre kevesebben "kalózkodnak". :)

ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan szerintem elég széles felhasználó réteg akinek az internet = facebook/tiktok. Meg az a pár program amit az oktatás/munka rájuk kényszerít hogy használjanak.
ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SIDLER22 ***** válasza:
60%

Nem kopott ki. Arról van szó, hogy manapság egyre többen vesznek a laikusok közül TV előfizetés helyett valamilyen Streaming szolgáltatást. Ettől a torrentezők száma nem csökkent csak kicsit eltörpülni látszik mert a Streaming appok jobban összehasonlíthatók a torrentezéssel és ezért sokan azt tartják egyenlőnek, hogy a Sreaming appok egyre népszerűbbek = a torrentezés egyre népszerűtlenebb. Szerintem meg a Streaming előfizetők inkább a TV világból jönnek át és nem a torrentezők fizetnek érte.

Aki ismeri a torrent működését és tudja is rendeltetésszerűen használni azok többsége nem fog hirtelen lelkiismeret furdalást érezni, hogy "jaj, szegény Hollywood... Veszek egy-két előfizetést, nehogy éhen haljanak" hanem marad a torrentezésnél. Tekintve, hogy ez ingyenes, jobb minőségűek a felvételek és nem igazán csalódott benne. Egyszerűen nincs oka váltani rá. Max ha nem bírja kivárni azt a fél órát amíg letölt egy film.

ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hintalow ***** válasza:
97%

Ha nem is kopott ki, de mindenkèppen csökken a könnyen elèrhető legális fizetsős opciók vègett.

A fiatalabb korosztály alapból nem igazán használ már torrentet, csak videómegosztókat.

Játèkoknál meg a kedvelt cuccok jó rèsze online/multi, a nagyobb cìmekre meg ha rákerül egy denuvo, akkor ott nem lesz kalózkodás, amìgy a kiadó ki nem szedi belőle, lèvèn kb. nincs már senki, aki denuvot törne.

Règebben is az emberek jó rèsze azèrt kalózkodott, mert nem volt más opció igazán, de valójában nem èrtett hozzá /nyűg volt neki/ másokat buzerált èrte.

Most pedig már az átlagember sokszor elvan számìtógèp nèlkül, egy tv+streamingel, konzollal játèkhoz, meg mondjuk egy okostelefonnal.

ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
A régebben születetteknél tudott ez elterjedni. A 2005 után születetteknél már csak a tartalom kínálat miatt sem. Egy telefon bőven elég nekik. Egy filmet nem tudnak egyhelyben végignézni, a grant strategy játékokat nem is értik, zenét meg hallgatnak a spotify on.
ápr. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!