Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows 10 asztali PC-met...

Windows 10 asztali PC-met jövőre dobhatom ki a kukába ? (olvastam valami ilyen cikket ,hogy nem kap támogatást majd)

Figyelt kérdés
ápr. 22. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Felrakod a 11-et
ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a PC-d alkalmas a Windows11 futtatására, akkor ingyenesen tudsz frissíteni rá. Szóval nem feltétlenül.
ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

A Windows 10 (annak a 22H2 verziójának) terméktámogatása 2025. október 14-én jár le:

[link]


Ez azt jelenti, hogy:

"A támogatás megszűnése után továbbra is használhatja a Windows 10-et, de többé nem kap minőségi frissítéseket, új vagy frissített funkciókat, biztonsági frissítéseket vagy technikai támogatást."

[link]


Nem kell kidobnod a kukába (a deponálandó háztartási szemétbe) hisz:

- attól még működőképes

- ha meghibásodna és nem lenne működőképes akkor meg elektronikai hulladéknak minősül, amit nem dobhatsz ki a kukába

hanem:

- válthatsz Windows 11-re, vagy

- ha nagyon régi a géped, tehetsz rá valamilyen kisebb gépigényű Linuxot (Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint XFCE,...)

ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Majd 2026 januárjában váltasz win11-re...
ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A 2016-os laptopomon még mindig a géppel együtt vásárolt Windows 7 van és hibátlanul működik. Kevesebbet használom, mint az asztali gépet, viszont jó, ha van, de Windows 10-re nem váltok azért, mert már rég megszűnt a 7-hez a támogatás. Malwarebytes, uBlock Origin, tudatos internetezés és kész, nem kell izgulni mert a Win 10 nem kap jövő év október 14-től támogatást. Váltasz 11-re, vagy használod tovább, teljesen mindegy. Hülyeséget meg Windows 11-gyel is be tudsz nyalni, ha beengeded, vagy mindenféle kétes oldalt látogatsz.
ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 2004-ben vásárolt P4 gépemen van win7 firefoxal. A böngésző még támogatott.
ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Ha mindenképpen rendszeresen frissített rendszert akarsz, 2 opció marad: Linux és ChromeOS Flex.
ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül kell kukázni a Windows 10et.

3 évig még lesz hozzá fizetős frissítés, valószínüleg lesz rá ingyenes megoldás, mint az XP és 7 esetén is volt.

Aztán ott van még a Windows IoT Enterprise LTSC 2021, ami 2032 január 13.ig támogatott.

ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"olvastam valami ilyen cikket ,hogy nem kap támogatást majd"


Ez nem mostani új hír. A Windows 10 2025-beni támogatásának megszűnését már 2021-ben is lehetett tudni. Azóta állandóan lehetett olvasni róla.

[link]

ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 MolotovPunk ***** válasza:
A támogatás lejárta után még nagyjából 2-3 évig használható marad a Windows 10 frissítések nélkül is, tehát kb úgy 2028 januárig. Én éppen pont a másik régebbi gépemről írok, amin Win7 van és működik még az is.
ápr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!