Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mivel tudnám az imput laggomat...

Mivel tudnám az imput laggomat csökkenteni, hogyha HDMI-vel van csatlakoztatva a monitor?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrégiben vásároltam egy Dell G2422HS 165 HZ monitort laptop kiegészítésre. Konkrétan CS2 játéknál tapasztaltam azt, hogy a mostanig használt laptop monitorom 60 Hz mellet max 10, átlagosan 6-8 ms helyett a monitornál HDMI2.0-val összekapcsolva 10 és 50 ms késést mutat és nem tudom mi miatt. Bevan kapcsolva az AMD freesync premium és mindent a leggyorsabbra tettem NVIDIA controll panelben is Ultra beállításon van a low imput lagg, megpróbáltam az FPS limitálással is, az sem csökkentette az imput laggomat. Emellett néha konkrét laggokat is érzékelek, amivel mostanig sosem volt bajom. A laptopomban rtx 3050 mobile van, simán megtartja a 165 fps-t. Nvidia reflex-onnal sem javult a helyzet. Tudtok segíteni?

máj. 20. 23:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az input lag nem a monitor hibája, hanem a bemeneti eszközé, vagy maga a játék nem dolgozza fel elég gyorsan.

Ha a monitor okozna késleltetést azt úgy is éreznéd, hogy a hangot hamarabb hallod, mint ahogy látod a képen, például amikor elsütöd a fegyvert. A különböző szinkronizációk (V-Sync, freesync, stb.) kikapcsolása és helyette fps limit alkalmazása esetleg segíthet, mert a szinkronizáció várakozásra kényszeríti a videókártyát, hogy kirajzolja az előző képkockát teljesen a monitor mielőtt elkezdi renderelni a következőt, így input feldolgozás sem lesz addig, míg a következő képkocka nem renderelődik, ami input lagot okozhat.

A dropokat azért érzed szerintem jobban, mert a 60 Hz-et stabilan hozta, viszont a 165 Hz-et már nem hozza minden pillanatban, csak többnyire, de néha beesik alá és a változást érzékeled.

máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"hogy a mostanig használt laptop monitorom 60 Hz mellet max 10, átlagosan 6-8 ms helyett a monitornál HDMI2.0-val összekapcsolva 10 és 50 ms késést mutat és nem tudom mi miatt."


Itt tuti a méréssel van gond, ugyanis 60Hz-es monitornál a fizikailag lehetséges legalacsonyabb input lag 16.67ms lesz (ez könnyen kiszámolható, 60 képfrissítés másodpercenként, tehát 1s/60 = 16.66666...6ms), és ez is csak a HDMI bemenettől a panelig mérve, nem az egér/billentyűzettől.


Hasonló módon kiszámítható, hogy 165Hz-nél a lehető legalacsonyabb input lag az 6ms lesz. Az RTINGS mérései alapján a panel beépített input lagja 9.1ms és 12,6ms között van, ez szerintem nagyjából reális is, erre jön rá természetesen valamennyi idő maga a perifériák, a videokártya, és a HDMI kábel által, de ezek elenyésző tényezők általában. Az 50ms késés szerintem nagyon túlzás, ott valami baj lehet a monitorral, de én elsőként méréshibára gyanakodnék. Hogyan méred egyáltalán?

máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan a CS2 nem van ilyen opcionális beállítása, hogy a sarokban folyamatosan méri a késést, a pinget, az fps-t és a pk lossot. Ennek az értékeit figyeltem mindig és a laptopom 60hz es monitorán 120 fps-re limitálva mindig 6-8-10 ms volt a késés. Amióta a monitort látettem folyamatosan ugrál a késés és azt kell mondjam 15 ms fölött komoly laggokat érzékelek és nem értem, hogy a HDMi miatt van, vagy valami szoftveres beállítás lehet. Kipróbáltam a késleltetést GTA-nál illetve Ghost of tsushimánál is, ezt mondjuk csak geforce experience értékeknél, ott viszont nem volt gond.
máj. 21. 08:54
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az a szám mit mér, de hogy nem az input lagot, az tuti. Input lag méréséhez általában elég komoly felszerelés kell, azt tisztán szoftveresen nem lehet mérni. Az Nvidiának van egy félig szoftveres, félig hardveres megoldása, de azt csak GSynces monitorokon lehet használni.
máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Közben szerintem kitaláltam, az a frame timing lesz, ennek semmi köze a monitorhoz, ez annak az ideje, hogy két képkockarenderelés között mennyi idő telt el. Ha ez néha kiugróan magas, ott általában a VRAM a ludas, de kismilliárd más oka is lehet a processzor-videokártya-RAM hármas között, mindegyikük okozhat ilyen spike-okat.
máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy nem a monitor a ludas, de akkor miért nem volt gond mostanig, és mostmàr szaggat nagyon? Átlagosan 140-170fps-em van, nemis esik le 120 alá soha, nem tudom mit tudnék állítani, hogy ne legyen ilyen “frametime problémám’’
máj. 21. 09:51
 7/15 Morzsi007 ***** válasza:

Talán akkor lehetséges ilyen szerintem, ha néha van egy-két fps drop pl 30-50 fps-re csökken, akkor felugrik 30-50ms-ra a frame timing.


Eddig azért nem tapasztaltál ilyet és azért vannak a droppok, mert 165Hz-en már néhol kevés a teljesítmény, 60Hz-re elegendő.

Gondolom nem stabil az a 165fps játék közben. RTX3050 nem egy erőgép.

Az input lag az más, úgymond késést jelent, pl mindent egy kis idővel mutat a megjelenítő, egyszerűen késik, pl az irányítás, ami legjobban zavaró, de nincs fps csökkenés. Ez általában olcsóbb TV-knél szokott lenni, ahol érzékelhető leginkább. Monitoroknál nem igazán.

máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor limitáljam 120-144 hz-re és fps-re, illetve kapcsoljam ki a freesyncet a monitoron, esetleg az nvidia control panelben is, ez a legjobb lehetőségem?
máj. 21. 10:08
 9/15 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás, ha a képernyő képfrissítési rátáját és az FPS-t ugyanarra a szintre limitálod, legyen mindkettő 120-on vagy 144-en, annak függvényében, hogy melyik stabilabb.


A Freesyncet csak akkor kapcsold ki, ha továbbá is hasonló mikroszaggatásokat tapasztalsz.

máj. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Morzsi007 ***** válasza:
Ha stabilan tartja a 165fps-t nem szabadna problémát látnod. V-sync be van kapcsolva?
máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!