Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link TD W8101G Router+Modem...

Cydor kérdése:

TP-Link TD W8101G Router+Modem beállítása ADSL-re hogyan?

Figyelt kérdés

mivel minden leírásban automatikus beállításról írnak, és ezen az eszközön manuálisan bekéri az adatokat, segítségre lesz szükségem.

egy TP-Link routermodemet sikerült augusztusban beállítani, de annal nem volt ennyi opció, és kis fórumolvasással, és 2 óra próbálgatással sikerült.

ezeket a beállításokat használtam most is, de van még sok olyan kifejezés aminek nem tudom az értékét.

A szolgáltatótol is kaptam sok hasznos információt, de semmi konkrétum. (T-com terület)

amit találtam leírást és a szabványok magyrázatát (pl vikipedia) elolvastam, de lehet nem találtam meg mindet.


2010. nov. 16. 21:40
 1/5 A kérdező kommentje:

ATM VC

Virtual Circuit:

PVC0 az adsl@test logint állítottam be, magy PVC4-hez az előfizetői logint. A többi gyári értéken.

- Status:

itt activated van bejelölve, ezen hagytam. (ha jól gondolom a deaktivated esetén letiltom a modem részét az eszköznek?


QoS

ATM QoS: ezen nem állítottam semmit, itt választható

CBR, UBR (ezen van), rtVBR, nrtVBR

PCR ___ cells/second

SCR ___ cells/second

MBS ___ cells


Encapsulation

ISP

Dynamic IP Address

Static IP Address

x PPPoA/PPPoE

Bridge Mode


PPPoE/PPPoA

Servicename (szolgáltató neve: Nord telekom)

Username (szolgáltatótol kapott)

Password (szolgáltatótol kapott):


Encapsulation

választható: PPPoE LLC / PPPoE VC Mux / PPPoA LLC / PPPoA VC Mux


Bridge Interface


ActivatedDeactivated

Connection Setting



NAT

Default Route

YesNo

TCP MTU Option


TCP MTU(default:1492)bytes


Dynamic Route


Direction



Multicast



MAC Spoofing

EnabledDisabled


köszönöm előre is a segítséget

2010. nov. 16. 22:02
 2/5 anonim ***** válasza:

A test login csak kipróbálásra van, rendben van -e a vonal felhasználói adataidtól függetlenül. Ha ezzel megy, állítsd át a szolgáltatótól kapod felhasználói adataidra. PVC0-ra állítsd ezt is. Többi rendben lévőnek tűnik.

Ami még gondot okozhat, az a VPI/VCI. Én VPI 1, VCI 32 használok, de ez szolgáltató függő.

2010. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom. az a baj, hogy a test loginnal sem megy, addig felesleges ie lenne küzdenem a rendessel
2010. nov. 17. 08:18
 4/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy tudom, hogy amiket beállítottam jók, csak amit nem állítottam be (gondolom) annak kellene megfelelő értéket adni, mert nem kapcsolódik.
2010. nov. 17. 08:29
 5/5 A kérdező kommentje:

az volt a baj, hogy a készülék nem képes az annex-B csatornát kezelni, ezért T-hálózaton mivel az ISDN alapú nem használható.

kicserélték nagy sokára egy TD-W8910G-re ez Annex-B -s így már simán be tudtam állítani.

2011. márc. 11. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!