Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cim alapján be tudom...

IP cim alapján be tudom tájolni az illető PC-t valamilyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszok, hogy egyazon szzemélytől kapok emaileket, de közben az illető más más embernek adja ki magát. Hogyan tudnám IP cim alapon azonositani a számitógépet, melyről az emailt küldte? ( és nem kiszolgálót! )
2009. jan. 23. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pár weboldalon meg lehet nézni, hogy kb hol található az adott PC. De ez csak fix-IP-kre jó. Változó IP-nél is leszűr egy bizonyos területre általában, de néha rosszra (Pl Sopron helyett Miskolcot már láttam)

ilyen pl:

[link]


Amit még megpróbálhatsz:

Futtatás-->cmd

tracert xxx.xxx.xxx.xxx

ez megadja, hogy mely routereken megy át a csomag. Kis eltéréssel, de általában ezek egyezni fognak.

2009. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy az Ip csak gépet jelöl, nem személyt, tehát attól, hogy az ip cím még egyezik, te nem vádolhatsz meg senkit, hogy másnak adja ki magát, mert lehet, hogy tényleg két külön ember írta a maileket.

Egyébként sok progi van rá, keresgélj guglival, pl: [link]

2009. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!