Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok csatlakozni...

Miért nem tudok csatlakozni miután betöltött a windows?

Figyelt kérdés
windows xp-n miután betöltött a rendszer, csak kb 1-2 perc múlva tudok csatlakozni az internetre, mert addig hiába kattintok a parancsikonra vagy a start menüben a csatlakozáson belül, nem hozza be az ablakot amiben tudnék csatlakozni, ezt hogy tudnám megoldani hogy ne kelljen ennyit várnom?
2010. dec. 22. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a vírusirtó tart ilyenkor ellenőrzést, de nem írtad, mi van a gépeden. Ezt ki kell várni.
2010. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem tele vagy feleslegesen automatikusan induló programokkal,ill. updater-ekkel. Ezeken szelektáld.

A kapcsolódás ikonját meg húzd bele az Indítópult mappába,és akkor még klikkelned se kell.:)

2010. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
USB modemes mobilnet pl. nem is indulhat automatikusan, USB portra ráteszem, ablak, kapcsolódás. Előtte a bootolás sem lassú, bár van előtte ellenőrzés.
2010. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hintalow ***** válasza:

Milyen neted van? ha PPPoE (felhasználóneves-jelszavas pl. Digi) Akkor ha a hálózati kapcsolatoknál kiveszed a pipát a tcp/ip résznél, megszűnik a jelenség.

Ez egyébként azért van mert a rendszer induláskor a bedugott hálókábel miatt automatikusan kérdezné le a hálózat címét (ami ugye még nincs mert csak a csatlakozás után lesz net) ezért amíg a rendszer ezzel van "elfoglalva", addig nem tudsz másfajta csatlakozást indítani.

2010. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hintalow válasza:


Milyen neted van? ha PPPoE (felhasználóneves-jelszavas pl. Digi) Akkor ha a hálózati kapcsolatoknál kiveszed a pipát a tcp/ip résznél, megszűnik a jelenség.

Ez egyébként azért van mert a rendszer induláskor a bedugott hálókábel miatt automatikusan kérdezné le a hálózat címét (ami ugye még nincs mert csak a csatlakozás után lesz net) ezért amíg a rendszer ezzel van "elfoglalva", addig nem tudsz másfajta csatlakozást indítani.


Köszönöm a válaszokat!

Az volt a gond amit Hintalow írt, először a hálózati kapcsolatokban a Szélessávú, az internetkapcsolat ikonján vettem ki a tcp/ip protokollból a pipát, az rossz volt, mert utána nem tudott csatlakozni, azt visszaállítottam így utána a Helyi kapcsolatnál vettem ki, ott volt olyan is hogy Firewall Driver, ebből is kivettem a pipát, meg a TCP/IP protokollból is és akkor kiírta hogy a microsoft network ügyfél és nyomtatómegosztás is el fog tűnni, leokéztam, újraindítottam és aztán rögtön jó lett, és még az a kis sárga alapon felkiáltójel is eltűnt ami eddig mindig ott volt :) Köszönöm!

2010. dec. 24. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!