Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok csatlakozni az...

Hogyan tudok csatlakozni az internethez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Akkor kötötték be az új netünket, mikor csak anyukám volt itthon.(így nem tudtam semmit kérdezni...) Egy T-home-os netről van szó.

Egyetlen felhasználói fióknál beállították a kapcsolatot, ott működik is.


Megpróbáltam az én fiókomban is netezni de nem lehet. Bedugtam a kábelt a laptopba ott sem tudok csatlakozni. A szerződésen semmilyen felhasználónév és jelszó nincs megadva.

A tálcán, pedig ha a jelenlegi kapcsolatokat nézem nincs semmi. Ha új hálózatot akarok beállítani ahhoz kéne legalább felh.név.


Abban a fiókban ahol működik a net nincs semmilyen kapcsolat. A kapcsolat típusánál ennyit ír ki: "Local Area Connection V".


Lehet, hogy én vagyok maradi, de eddig a szerződéseken voltak adatok, amiket megadva csatlakoztatni tudtam akármilyen gépet a nethez. Tud valaki megoldást?


2011. okt. 24. 12:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam, hogy ezeket már csak egy adott gépre installálják. Tehát egy előfizetéssel nem tudok több gépen netezni vagy mi?

Azt írják kell valami kábel router. Bekötöttek egy nagyobb fekete dobozt. Az nem lát el ilyen funkciót? Csak sima modem? ÁÁÁÁÁ nem értem én ezt már :D

2011. okt. 24. 12:50
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Milyen típusú hálózati eszközt hoztak? Sima modemet vagy modem-router -t?

Ezzel a progival meg tudod jeleníteni a ADSL (PPPoE) account -ot (ha van):

[link]


Nem kell telepíteni, csak futtatni.

2011. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Így néz ki az eszköz?

[link]


Mert ha igen, akkor ez csak egy sima modem.

Ha több gépre akarod, akkor router is kell.

Egy TP-Link TL-WR741ND általában minden igényt kielégít.

[link]

2011. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Motorola SBV5121E Cable Modem Szóval elvileg csak modem.


Így néz ki: [link]

2011. okt. 24. 12:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Albérletben nekem is ilyen routerem van.Mert ott több laptop miatt nem akartunk kábellel bajlódni. Tehát akkor ezt a netet nem lehet átdugdosósan megoldani?


De ugyanazon az asztali gépen a többi felhasználói fióknál, hogyan tudnám működésre bírni?

2011. okt. 24. 13:01
 6/9 A kérdező kommentje:

Első!

Csak a régi felhasználónevemet meg annak a jelszavát hozta elő :S

De ez már nem is az a szolgáltató. Azzal a kapcsolattal hibát ír ki.

2011. okt. 24. 13:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja most nézem, hogy minden választ te írtál :D
2011. okt. 24. 13:10
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Kábel szolgáltatóknál nincs felhasználónév és jelszó, DHCP -vel kapod az IP a modemtől teljesen automatikusan. A régi PPPoE kapcsolatodat törölheted is, mert nincs semmi értelme, ilyen általában csak ADSL -nél van.


Hogy miért nincs net mikor átdugod a laptopba, az meg azzal magyarázható, mert a kábel szolgáltató a hálókarid MAC címe alapján azonosít. Csak azzal a számítógéppel enged csatlakozni, amivel esőnek sikeresen csatlakoztál. (Ezt a routereknél MAC cím klónozással lehet kicselezni.)


Hogy a másik fiókodban miért nem működik, ezt én sem tudom, elvileg működnie kéne, főleg ha rendszergazda fiók.


Mindenesetre egy router -el meg fog oldódni a problémád és egyszerre lesz net az összes gépen.

Itt találsz részletes leírást a beállításáról:

[link]

2011. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor marad a router.Köszi a segítséget!
2011. okt. 24. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!