Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Átmegy" a jel több vastag...

"Átmegy" a jel több vastag falon keresztül is, ha routert használok otthon?

Figyelt kérdés
Régi típusú házban lakom (jó vastag falak, néhol vályogfal), és a ház egyik sarkából a másikig kellene eljutnia a netnek, ha routert használnék otthon. Természetesen azért belül lennék a megadott távolságon, csak nem mertem még megvenni emiatt... :) Kinek mi a tapasztalata?
2009. febr. 5. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, ami erősebb antennával rendelkezik, az tuti átmegy a vastag falon is. Meg általában megadják azt is, hogy beltérre/kültérre milyen távolságig megy el a jel.
2009. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt honnan tudom, melyik az erősebb? Mit kell nézni rajta? :) Amúgy a távolság rendben lenne, csak félek, h az akadályok is számítanak közben.
2009. febr. 5. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy igen, vagy nem, de a jelerősség csökkenésével az átviteli sebesség is csökken.


pl.:

[link]


ezen az oldalon van több router teszt is, ezekből talán ki tudsz okoskodni egy-két dolgot.


Személyes tapasztalat, hogy ha csak netezgetni akarsz, akkor jellemzően jó a wifi, de ha egy notebook és egy asztali pc között akarsz adatot átvinni (pl. mint én filmeket, hogy az ágyban fekve is tudjak filmet nézni), akkor kábellel kell összekötni, különben az agyad fog lerobbani, olyan lassú. (egy 54Mbps router elméleti max. sebessége is csak a fele a kábelnak és akkor még a zavaró tényezők, meg a távolság nincs is figyelembe véve)

2009. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél, ami cserélhető antennás. Így, ha baj van, akkor csak antennát kell venned hozzá.

Másik megoldás: két antennás routert vegyél, azoknak erősebb az alapantennával adott jelük is.

2009. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is támogatom az ágyban filmezést... :D De azt letöltöm a másik gépen és áthozom pendrive-val, az sztem nem gáz. Böngészésre, msn-re használnám a laptopot jellemzően. A dupla antennás (meg gondolom, a cserélhetős is) már egy másik árkategória, az a baj vele... :-s Köszi szépen a segítséget!


Esetleg vezetékes routert hol lehet még kapni?

2009. febr. 5. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is routerem van es 3 eleg vastag betonfalon keresztul jut el a jel az egyik geptol a masikig.A router neve: DLink (2 antennas).Az antennakat lehet forgatni es nalam 2 szamitogep es 2 laptop van.Nekem bevalt!
2009. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!