Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez most spam, hoax vagy...

Ez most spam, hoax vagy adathalászat?

Figyelt kérdés

Ezt az emailt kaptam, enyhén szólva furcsa módon próbálkoznak adathalászattal. Klasszikus Google fordítóval készült, magyarish nyelven. Csak azt nem értem, miért gondolja a spammer, hogy egy elhúnyt libanoni milliárdos pénzért éppen egy magyar bankba lehetne elrejteni??? Nem is tudtam, hogy mi is európai milliárdosok vagyunk?! Egyébként klasszikus banki csalás ez, vagy valódi?

[ÁTRUHÁZÁSA harminchat MILLIÓ SEVEN

Százötven kilencezer font STERLINGS]

ÁTRUHÁZÁSA 36,759,000.00 millió fontot fiókjába. A nevem Mr. Dxx Cyyy, és dolgozom a Nemzetközi m veleti Osztály egy bank itt Londonban. Úgy érzem, egészen biztos, hogy foglalkozik veled ebben a fontos üzleti. Bár, ez a közeg (internet) már jelent sen visszaélt, úgy döntök, hogy elérje végig, mert még mindig a leggyorsabb kommunikációs médium. Azonban ez a levelezés nem hivatalos és magán, és azt kell kezelni.

Eleinte én szeretném biztosítani Önöket, hogy az ügylet 100%-os kockázati és zavarmentes mindkét fél számára. Azt akarjuk, hogy TRANSZFER FEL PÉNZT AZ Bankunk itt Londonban. A ALAP átalakítás TISZTA eredet . A fiók gazdája külföldi, a program vezet je. Haláláig, a néhai miniszterelnök, Rafik Hariri úr, van egy nagy beruházás van az Egyesült Királyságban és szerte a világon, mint az igazság, hogy az összege (harminchat MILLIÓ hétszázötven kilencezer font STERLINGS) a számláján itt Londonban, amit letétbe helyezett, mint egy család értéktárgyait. A család nem tud err l a betét.

Én egy rutinvizsgálat, hogy rájöttem, egy alvó házi számlát a BAL. A (harminchat MILLIÓ hétszázötven kilencezer font STERLINGS) további diszkrét vizsgálat azt is felfedezték, hogy a számlatulajdonos elhunyt (halott) sem hagyva a kedvezményezett számláján. A bank jóváhagyja ezt a pénzt, hogy külföldi, mert a korábbi üzemeltet az a / c külföldi. Én biztosan benne, hogy senki nem jön ismét a követelés e pénz. A külföldi csak akkor állítják ezt a pénzt a jogi követelések a számlatulajdonos, ezért van szükség az együttm ködést ebben az ügyletben. Én majd minden szükséges információt szükségesek ahhoz, hogy igényt ezt a pénzt, remélve, hogy az Isten soha nem hagyott cserben, és most a future.ok.

Rafik Hariri Bahaa Edine (november 1, 1944 - Február 14, 2005), felesége Nazek Audi Hariri volt libanoni saját készítés milliomos iparmágnás és üzleti volt, és ötször libanoni miniszterelnök (1992-1998 és 2000-2004) el tti utolsó lemondását tisztségéb l október 20-án, 2004. A néhai Rafik Hariri halt meg február 14-én 2005-ben, robbanóanyagok hozzávet leg 300 kg C4 robbant volt mint a gépkocsi hajtott múlt a Saint George Hotel A libanoni f városban, további információkért, kérjük jelentkezzen be ( [link] . info) Szeretnék áthelyezni ezt a pénzt egy biztonságos idegen FIGYELEMBE KÜLFÖLDÖN DE NEM TUDOM külföldi, akinek a számára, akiben megbízom, tudom, hogy ez az üzenet fog neked egy meglepetést, AS nem tudjuk magunkat el tt, de BE róla, hogy igazi és valódi ÜZLETI.

Írok Önnek MEGGY Z DVE, hogy nem fog Let Me Down, ha a ALAP lemezeket a fiókba.

Hadd hallom t led sürg sen e-mailben.

Üdvözlettel,

Mr. Dxx Cyyy


2011. febr. 4. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
fuhh basszus én majd ide sz*rtam :S g*cire ijesztő.
2011. febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A spam valamilyen terméket vagy szolgáltatást akar rád erőszakolni és kéretlenül reklámozni, kihagyhatatlan lehetőségként kínálkozni.

A hoax valamilyen hamis hírt terjeszt, többnyire népszerű dolgok hirtelen leállásáról vagy fizetőssé válásáról, illetve egyéb nem létező dolgokról melyet tartalma alapján valószínűleg az emberek is terjeszteni fognak (két hold az égen, 2012, stb.).

Az adathalász pedig a személyes adatokat kicsalva okoz károkat, és visszaéléseket, mivel jelen esetben itt egyértelműen a levél adathalász jellegű.

2011. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Freemail tele van ilyenekkel, rengeteg spam jött oda, de már megszüntettem a postafiókomat. Ez is onnan jöhetett, mint ez:

"Tisztelt felhasználó!

Örömmel értesítjük hogy ön az egyik a 20 szerencsés email felhasználó közül

akik hazavihetnek egy 200,000 Forint értékű mobil egyenleg feltöltést , szolgáltatótól függetlenül.

Mihamarabb látogasson el hozzánk a részletekért:

http://lxxx/lxx

Üdvözlettel:

K O főigazgató"

2011. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a "NIGÉRIAI CSALÁS" Google fordítóprogramot használnak, magyarish nyelven írnak. Aki elhiszi, megérdemli.
2011. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szeretnének tőled bankszámlaszámot és egyéb személyes adatokat -> leginkább adathalászat. Tényleg nagyon buta aki hisz ezeknek. ÉS VAN AKI HISZ EZEKNEK! Az emberek egy kis pénz reményében annyira átverhetők... Lásd: fizess 600Ft-ot "valódi távmunkáért!"...
2011. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint kaptam valami angol Microsoft Lottery spamot, kitöröltem.
2011. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!