Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A google kereső speciális...

A google kereső speciális keresési használatát elmagyarázná valaki? Arra gondolok hogy * használata, - jel használata, idézőjelek használata. Keresek egy weboldalt, és ahhoz kéne.

Figyelt kérdés

Keresek egy weboldalt, és az URL-ből tudok egypár részletet.

www. után szinte biztos hogy "cp" van. Ez után még van két betű, de ezeket nem tudom. (gondolom ezek helyére kéne írni a csillagot) Ezek után meg az áll, hogy "online". De nem tudom, hogy mi a végződés. .com, .net, vagy .org


Így próbáltam keresni: www.cp**online.*** meg cp**online.***

de nem találtam meg. Nem vagyok benne biztos hogy jól csináltam, aki tudja kezelni ezeket a speciális keresési dolgokat, csillagjel megfelelő használata, az kérem segítsen.

Amúgy a honlapon történetek voltak minden féle témában (egészség, autók, számítástechnika, család, környezet... stb szóval minden általános téma) angol nyelven, és fel is lehetett olvastatni. És nem gépi hang olvasta fel, hanem ember. Angoltanuláshoz szeretném használni, mert nagyszerű oldal.


2011. febr. 19. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom figyelmedbe a wikipediát is ott mindent leír róla.

2011. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]



Kulcsszó szerinti keresés

Alapbeállításban ez a legkönnyebben kezelhető keresési módszer van kiválasztva. Írja be a portálon keresett szavakat. A kereső program minden dokumentumot keresni fog, ami a beírt szavakat tartalmazza. Az eredménylistán azok a dokumentumuk láthatók első helyen, amelyekben a legtöbbször ismétlődnek a keresett szavak. Különös prioritásban részesülnek azok a dokumentumok, amelyek címében szerepelnek a kulcsszavak.


Például:

Teacher Role


Bool operátorok

A Bool operátorok az összetett keresésben használhatók, ahol a keresett elemek közötti viszonyt határozzák meg. A következő Bool operátorok használhatók:


o AND

Ez az operátor kiszélesíti a keresés határait. Ha az AND operátort beírja, akkor a keresés eredménye csak azokat a dokumentumokat érinti, melyekben az összes keresett szó egyszerre szerepel.


Például:

Teacher AND Role. Ez a keresés csak azokat a dokumentumokat fogja megjeleníteni, amikben mindkét szó – « Teacher » és « Role » – létezik. Ez tehát egy korlátozó keresési módszer.


o OR

Az OR operátor használata kevésbé korlátozza a keresést. Ez a keresési módszer azokat a dokumentumot tekinti eredménynek, amiben legalább az egyik keresett szó létezik. Ezt úgy is mondhatjuk, hogy a kereső motor « beéri » azzal, ha a keresett szavak közül egyet megtalál. Ez a kulcsszó szerinti keresési módszer.


Például:

Teacher OR Role. A kereső program az összes dokumentumot megjeleníti, amely tartalmazza a « Teacher » szót és/vagy a« Role » szót.


o NOT

Ez az operátor kizárja a megadott szavakat a keresésből, ami azt jelenti, hogy mellőzi azokat a dokumentumokat, melyek tartalmazzák ezeket a szavakat. Ez is egy korlátozó keresési módszer.


Például:

Teacher NOT Role. Ezt a sort a kereső program a következő képen értelmezi: « Teacher » szót magában foglaló, ugyanakkor a « Role » szót nem tartalmazó dokumentumok keresése. »


A Bool operátorok segítségével végrehajtott keresés eredménylistáján szintén azok a dokumentumuk láthatók első helyen, amelyekben a legtöbbször ismétlődnek a keresett szavak. Különös prioritásban részesülnek azok a dokumentumok, amelyeknek címében szerepelnek a keresett szavak.


Amint elsajátította a Bool operátorok alapján végzett keresés technikáját, bonyolult és összetett keresést tud végezni több operátor kombinálásával. Például: Teacher AND Role NOT e-learning. Ennek a keresésnek az eredményeként meg fog jelenni minden dokumentum, ami tartalmazza a « Teacher » és « Role » szavakat és amelyből hiányzik az « e-learning » szó.

2011. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!