Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak, ha feltettek...

Tol. Alexandra kérdése:

Mit csináljak, ha feltettek rólam facebookra egy képet, amit akkor fényképeztek amikor nem figyeltem oda, és szívatásból feltették, és nem akarják leszedni?

Figyelt kérdés
Már jelentettem ott a kép mellett oldalt, de hiába.. nem szedik le..:S :S Nem lehet a facebook vezetőjének, vagy valakinek írni, aki leszedné vagy valami? :S:S
2011. febr. 27. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem sért semmilyen szabályt, akkor csak a feltöltő fogja levenni. Amit leírtál, mint körülményt, az nem indokolja hogy az üzemeltető eltávolítsa a képet. Nekik olyan képeket kell cenzúrázni ami nem fér bele az oldal adatkezelési és felhasználási szabályzatába (például meztelenség, és büntetőjogi esetek), nem pedig olyan képeket ami valakinek a szubjektív megítélése alapján nem tetszik mert például nem előnyös.


Csak azt lehet bántani aki hagyja is, ha te nem foglalkozol a dologgal, akkor látni fogják hogy nincs semmi hatása és három nap alatt el is felejtenek. Ha viszont minden erőddel azon pörögsz hogy miért nem törlik le, találnak rajtad egy fogást amivel lehet idegesíteni, és annál tovább foglalkoznak veled.

Harmadrészt ha én ilyen emberek társaságában töltöm az időmet, inkább megszabadulnék tőlük.

2011. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Szia.

Mivel tanultam jogrendszert azt tudom mondani neked, hogy ez egy személyi jog sértés. Ezalatt azt értem, hogy mivel te nem egyeztél bele abba a rólad készült fényképet nyilvánosságra hozzák(feltöltsék internetre stb...) ezért az illető fele eljárást tudsz indítani és elég komoly büntetésre számíthat az az illető aki nyilvánosságra hozta a képedet amibe te nem egyeztél bele.

Ha a facebook vezetői nem szedik le a képet kérésedre még őket is megbüntethetik. Ehhez a facebook-os dologhoz annyi a hozzáfűzni valóm, hogy ha már van olyan funkció amit direkt az ilyen ügyekre terveztek hogy, be lehet az ilyen dolgokat jelenteni akkor vegyék a fáradtságot és foglalkozzanak is vele. De ők tudják. De ha továbbra se veszi le az illető a képet a kérésedre akkor személyi jogok sértésével forduljatok a rendőrségre.

Üdv.

2011. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igaz.. de egy ideig sajnos nem nagyon tudom kerülni, mivel osztálytársaim.:S de eléggé zavar az a kép.

--

Lehetne a rendőrséghez fordulni, de azért ennyire nem lenne jó durvulni.. persze megérdemelnék:S

Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 27. 18:15
 4/15 anonim válasza:

Ha nem akarsz rendőrségre fordulni a dologgal akkor annyit azért csinálj meg hogy facebook-on amikor bejelented a képet írd oda, hogy ha nem veszik le a képet személyi jogok sértése indokkal eljárást indítasz az ügyben, akkor csak észbe kapnak és leszedik :)

Üdv.

2011. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Majd holnap személyesen :) Köszönöm szépen!:)
2011. febr. 27. 18:25
 6/15 A kérdező kommentje:
de egyébként meg nemhiszem, hogy ez meghatná.. :S
2011. febr. 27. 18:27
 7/15 anonim válasza:

Mármint én úgy értettem, hogy ne annak mond meg ezt a személyi jog sértés dolgot hanem amikor bejelented a képet ott azt hiszem azt is oda lehet írni hogy milyen indokból jelented be és oda írd pl.: te szerepelsz a képen és mivel nem egyeztél bele abba hogy feltegyék a képed személyi jog sértése miatt eljárást indítasz ha nem szedik le. Ez a szöveg azért kell mert ha látják hogy értesz a dologhoz akkor észbe kapnak és leszedik. :)

Amúgy az illetőnek is megmondhatod, csak azzal nem biztos, hogy jól jársz mert utána meg emiatt szálnak rád.

2011. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oda lehet írni. De ha én írok oda, akkor a kezdőlapon minden ismerősnek megfogja jeleníteni..
2011. febr. 27. 18:39
 9/15 anonim válasza:
Hát ezt sajnos nem tudtam mert még nem volt ilyen problémám, hogy be kellett jelentenem valamit. Mondjuk ezt nem tartom túlzottan helyesnek hogy látja mindenki ami csak a felhasználóra tartozik. Hát ez akkor az oldal hibája sajnos. Annyit még lehet tenni esetleg, hogy emailt írsz facebook-nak. Mindjárt keresek neked valami elérési emailt ha egyáltalán van.
2011. febr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy van-e..:S :/
2011. febr. 27. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!