Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cimmel kapcsolatos figyelme...

IP cimmel kapcsolatos figyelmeztetésem bukkant fel. Miért és mit csináljak?

Figyelt kérdés

Német nyelvű laptopunkon jelent meg ez:

[link]

Google Forditóval:

[link]


2011. márc. 4. 06:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
IP-cím ütközés van a hálózatban. Valaki ugyanazt az IP címet használja, mint Te.
2011. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké, erre én is rájöttem, de mit, hogyan csináljak? Még igy sosem jártam.

-Változtassak IP cimet? Ha igen, hogyan?

W7 64Bit-es op. rendszerem van.

-Vigyem szervizbe vagy informatikushoz?

-Ha nem bonyolult a hiba, el tudom én is háritani?

-Esetleg szolgáltatóhoz menjek, kérjek tőle másik IP. cimet?

Be vagyok gyulladva, hogy használhatják adataimat, visszaélhetnek vele akár hackerek, akár spam és hoaxgyártók!

2011. márc. 4. 08:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal hálózatban vagytok, és egywszerűen a router kiosztotta ugyanazt a címet, ennyi. De kicsit többet árulj el. Otthon történik? Van két gép a ti routeretek mögött?


Amúgy meg egy IP címet NEM lehet ellopni. Arra egyetlen hacker, spammer akárki nem képes. Azt ugyanis a szolgáltató fogja kiosztani neki. És még a legnagyobb hackerek is egy szolgáltató mögött vannak :)


Szóval ezek miatt ne aggódj. Nem élnek vissza a címeddel, mert nem igazán lehetséges.

2011. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát ehhez jó lenne tudni, hogy routerre van-e kapcsolva a géped, és azt használja-e más is? Esetleg levédetlen wifivel netezel? Ekkor elég csak átírni az ip címet, ha fix, vagy beállítani a routert biztonságosabban. Ha nincs se router, se wifi, hanem simán kapod a netet a szolgáltatótól, akkor mindenféleképpen vedd fel velük a kapcsolatot. Esetleg még jó lenne tudni, hogy ebben az esetben a netszolgáltatód dinamikus címkiosztást használ, vagy statikus IP-d van.
2011. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt írja amikor nem a külső netmodemet használom mobilinternetre hanem berakom a sim-et a laptopba.
2011. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Cikis gépem bécsi otthonomban, wifi-vel működik, nincs rajta másik gép. Nem tudom, hogy a wifi le van-e védve.

Mo-i lakhelyemen működönél nincs problémám.

Kérdéseim ugyanazok maradtak.

2011. márc. 4. 08:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor szólok, hogy más is használja a wifit :)
2011. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
valószínűleg igen, más is használja a wifidet, ugyan azzal az IP címmel.
2011. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ugyan ez volt nálam is. érdekes, hogy egyik gép ki volt kapcsolva. másikon XP van, az irta ki, és net sem akart müködni.

Mivel most win 7 van ezen a gépen, csak ahogy emlékszem XP-n ugy tudom leirni. szoval ahol kiirja a tálcán, van ott az ikon az internethez. rákattintottam és két aktiv hálozatot jelzett (nem tudom miért). és egyiket letiltottam és azota müködik.

nem tudom miért lett ez, eddig semmi baja nem volt.

2011. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Rákattintottam jobboldalt alul a tálcán az Internetelérés értesitési ikonjára és ez jött elő:

[link]


Gondolom csak a felkiáltójeles csatlakozás a legális /az enyém Baby/, a többi kalózkodik. Ha jobbklikkezek rájuk, akkor bejön a Kapcsolat törlése. Ha ezt megcsinálom, akkor véglegesen törlöm őket annak lehetőségétől, hogy rám tudjanak kapcsolódni?

2011. márc. 4. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!