Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jelent valamit a Bithumen...

Jelent valamit a Bithumen oldalára kiírt üzenet? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés

* **** COMMODORE 64 BASIC V2 ****

* 64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE


READY.

LOAD "BITHUMEN",8,1


SEARCHING FOR BITHUMEN

?FILE NOT FOUND ERROR

READY.

10 REM ** Ne essetek panikba **

20 REM Vinyokat lefoglaltak

25 REM Adatok biztonsagban


Eddig stimmel.A végére lennék kíváncsi:


"30 REM Tovabbi info 10fok alatt, esos idoben

40 E=TIME+3888000

50 IF TIME > E THEN GOTO 80

60 FOR I=1 TO 500: NEXT I

70 GOTO 50

80 REM DONE

90 END

RUN"


Jelent ez valamit? Ha igen, mit? Utalás valamire? Ha igen, mire? Lefordítaná valaki?


Köszi!


2011. márc. 19. 00:29
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasgass pár hozzászólást, és megtudhatod. Bár mindenki mond mindent...

2011. márc. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

(Na, besz@rás, hogy a mai gyerekek mennyire nem vágják a programozást általában, meg a basicet különösen.

A mi időnkben alap volt, nem volt rendes kocka, aki egy ilyen egyszerű BASIC-programot nem bírt elsőre megfejteni. Öreg vagyok, b+.)


Ez egy Commodore 64 Basic nyelven megírt program. Azt csinálja, hogy fut 18 órán keresztül, aztán megáll. Valószínűleg azt akarták üzenni vele, hogy 18 óra múlva ismét elindul a Bithumen.


(Magyarázat a program megértéséhez: a TI (vagy TIME, mert a c64 Basic csak az első két karaktert nézte a változókban) rendszerváltozó 1/60 másodperben méri az időt. Egy ciklus addig ugrál vissza, amíg egy változó értéke (amely a ciklus előtt felveszi a rendszeridő értékét) 3888000×1/60-ad másodperccel, azaz 18 órával nagyobb lesz, mint a rendszeridő. A ciklus belsejében van egy egyszerű lassítóciklus, mivel felesleges túl gyakran elvégezni az összehasonlítást.


Az utasítások magyarázata:

REM: megjegyzés a programkódban;

TIME vagy TI: a rendszeridőt tartalmazó rendszerváltozó;

IF, THEN: HA a feltétel teljesül, AKKOR egy parancs végrehajtódik;

FOR I=1 TO 500: NEXT I: ciklus, amelyben az I változó elszámol egyesével 1-től 500-ig;

GOTO 50: ugrás az 50-es programsorra;

END: programfutás vége.


RUN: ez nem utasítás, hanem parancs, nem a program belsejében van, hanem a felületen: a program futtatása.


[berger]

2011. márc. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves berger!


Köszönöm a válaszodat, sok mindent megtudtam belőle!


Tartozok két vallomással:


1. "Nőből vagyok", de érdekel az informatika, ezért mertem kérdezni...


2. Amikor én először láttam számítógépet életemben, akkor már az MS DOS-t tanították nekünk és röviddel azután bejött a Windows, és a DOS-t el is felejthettük. A COMMODORE 64-esről csak említés szintjén tanultunk, hogy "valamikor olyan is volt" és ennyi,semmi több, ezért egyáltalán nem értek hozzá.


Köszönöm a segítséget!

2011. márc. 19. 02:18
 4/4 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszodat, sok mindent megtudtam belőle!"


Szívesen. :)


"1. "Nőből vagyok", de érdekel az informatika, ezért mertem kérdezni..."


Ez nem kifogás, én is nő vagyok. ;)



"2. Amikor én először láttam számítógépet életemben, akkor már az MS DOS-t tanították nekünk és röviddel azután bejött a Windows, és a DOS-t el is felejthettük. A COMMODORE 64-esről csak említés szintjén tanultunk, hogy "valamikor olyan is volt" és ennyi,semmi több, ezért egyáltalán nem értek hozzá."


Ez viszont már elég jó kifogás. :)


Pusz,

[b]

2011. márc. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!