Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Adott egy kábel internet,...

Hatargi kérdése:

Adott egy kábel internet, Thomson modem, egy TP-LINK router + 2db PC mindkettőn XP. Eddig tökéletesen működött a net mindkét gépen. Most vagy az egyik, vagy a másik gépen van csak net. Hogyan tudom visszavarázsolni a netet mindkét gépre?

Figyelt kérdés
Teljesen amatőr vagyok. Óvodás szinten kérek segítséget.
2011. márc. 21. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

" Teljesen amatőr vagyok. "


Akkor ezt te nem tudod magad megoldani,felejtős a dolog, -és most nem megsértődni-de egy teljesen amatőr ,jobb ha nem is kezd beleturkálni a routerbe,ugyanis így ebből semmi jó nem sülhet ki.

2011. márc. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Konfiguráld újra a routert! Ez a leírás talán segít:

[link]


Óvodás szintjén senki se tudja neked elmondani, ha ez alapján nem megy, hívj inkább szakértőt.

2011. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Routerből van egy tartalék. Kicseréltem és mindkettővel ugyanaz a probléma. Első PC + második PC bedugva a routerba csak a 1PC-n van net. A másiknál kiírja, hogy nincs hálózati kapcsolat, vagy korlátozott. (vagy valami ilyesmi szöveget) Vezetékcsere, 2PC újraindít és van net. 1PC újra bedug ott már, nincs net, hiába az újraindítás.
2011. márc. 22. 12:34
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Bocs, nem akarlak lámának nézni, de ugye konfigurálod is azokat routereket, a Webes felületükön keresztül -ahogy kell-, és nem csak ide-oda dugdosod a vezetékeket?!


És ha igen, milyen beállításokat használsz a routeren?

2011. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"ugye konfigurálod is azokat routereket?" Nem, de miután nem is tudom hogyan kell, szólok hozzáértő szakembernek. Köszi a segítséget.
2011. márc. 22. 13:16
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
Emlékeztetlek, hogy linkeltem egy jó kis leírást a TP-Link routerek konfigurálásáról. Szerintem egy misét megérne, mielőtt vagy 5 ropitól megszabadítanád magad...
2011. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de a szomszéd srác megcsinálja ingyen, ő programozó, de csak a 7végén lesz itthon.
2011. márc. 23. 12:03
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Ha mindig másra hagyatkozol, akkor sosem fogod megtanulni...
2011. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!