Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan és Ki tudja kideríteni...

Hogyan és Ki tudja kideríteni más IP címét? Gondolok itt arra, hogy kapok egy levelet és honnan tudhatnám milyen IP címről jött?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bennevan a levél forrásában (megjegyezném, ez csak akkor ad jó eredményt, ha annak a személy közvetlenül a saját gépéről küldte, nem ilyen levelezőkkel).

Az IP-t tudja a szolgáltató (hiszen ő adja), tudhatja bármelyik weboldal tulajdonosa, amire rálépsz, tudhatja az, akivel különböző chatelős programokkal írkálsz (msn,irc...)

2011. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2011. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt sehonnan. Csak azt látod, hogy az adott szerver, ahonnan küldték, milyen címe van.


Az emberek 99,999999% nem használja a gépét levélküldésre. Hiába hiszed azt, hogy a te gépedről megy a levél, igazából az adott email szolgáltató szerveréről indul el. Te ennek a szervernek a címét láthatod a levél header-ében.

2011. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

azokkal mi van, akiknek változik az IP címük? dinamikus IP címük van


és azokkal, akik freemailt, vipmailt...használnak?


és amúgy akkor mi van ha megtudnám valaki IP címét, ezáltal a nevét is tudnám?

2011. márc. 29. 19:26
 5/11 anonim válasza:
51%
egy fö tudni valo az IP cimekröl az elsö 3 jegyü száma a várost a második 3 jegyü az utcát a 3. szám jelöli a ház számot az utolso pedig a felhasználo nevét innen ki lehet találni hogy honnan küldték a levélt.
2011. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

és ezt akár én mezei user is kideríthetem?


vagy ezt akkor lehetne kideríteni, ha valami rendőrségi ügy lenne?

2011. márc. 29. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
CSak hülyít az előző :)
2011. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
45%
bocs de nem hölyitem iq warior mivel esti suliba járok weblap készitést tanulni és már a 10 könyvböl egyet elolvastam hirtelen ezen akadt meg a szemem dijjazom az olyan választ aki azt se tudja mi azaza IP cim gratula neked amjah csak rendörségi ügy keretén belül lehet kideriteni mezei userként nem tudok rola
2011. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
30%
jah és nem ugy esti suli h munka mellett ahnem gimi melett mert ugymond über kocka vagyok és hát nem volt mit tenni menni kell meg érdekel is ^^
2011. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=22&keres..


egyébként a szolgáltatód, csak jogerős bírosági végzés esetén adja ki az IP címhez tartozó személy beazonosításához alkalmas információkat, de NEM NEKED!, hanem csak az ügyben eljáró, hívatalos szerveknek!


Egy lehetőséged marad: Magánnyomozót fogadni, aki illegális lehetőségeket is igénybevéve vállalja, a nyomozást. (Vagy megbízól egy neves hackert, de az nem "két fillérélt" dolgozik...)

2011. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!