Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi baja van a torrentnek?

Mi baja van a torrentnek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

A letöltési sebességem mindig a béka nemesebbik fele alatt van, mivel ilyen az előfizetésem, ezzel nem is volna baj. Amikor viszont 125 seed van egy torrenthez, azért azt a maximális, 128kB/s-ot csak el kellene érnie a letöltésnek.


Amit szednék: egy sorozat, nagyjából 40 résszel, mindez kb. 3 gigát tesz ki. Amennyivel jön: 4-5kB/s vagy még ennyi sem. Természetesen az ikon zöld, tűzfal OFF, routert nem használok, semmi más, a netet használó alkalmazás nem fut rajta és a Chrome-on kívül.


Van valami megoldás erre (a szolgáltatóváltáson kívül)? Vagy ami jelen helyzetben méginkább érdekel: lehet a baj az, hogy viszonylag sok fájl van, ami viszonylag sok helyet foglal? (Tehát, ha mondjuk ez a 3 giga csak 5 fájlt tartalmazna, gyorsabb lehetne?)


2011. ápr. 1. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

öh, a feltevésedre, miszerint hogyha kevesebb fájl az az 5 gigában -> gyorsabb, arra a válasz: nem.

a szolgáltatóváltáson kívül (értelmes) megoldás szerintem nincs. maximum torrent kliens váltás.

2011. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen-igen, szerintem is hülyeség amit felvetettem, de a tapasztalataim szerint a torrentem válogat ezek közt - 1 fájlból álló, de nagy méretű torrenteket (teszem azt, egy .iso-t) a maximális sebességgel szed, de ha ez több fájlra oszlik, akkor csak szenved, mint most is.


Amúgy a sebesség végülis megfelel, nem vagyok sem egy nagy kalóz, sem egy webmester, hogy X megás netem legyen, úgyhogy nem is ezen van a hangsúly - hanem, hogy ennyi seed mellett miért nem képes legalább 100kB/s sebességet elérni, ami még bírnia kellene. A kliensváltás meg nem tudom, mennyire volna kifizetődő, amikor uTorrentet használok... legalábbis, mindenki szerint ez a legjobb.

2011. ápr. 1. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:
*szedi
2011. ápr. 1. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:

oh, µTorrent jó, azt hittem mást használsz :D


amúgy nekünk Externet-es netünk volt (van még fél évig), 5 mb, 3490 ft, 5 mega, szerintem nem olyan sok, és nagyonjó. De a *** T-ékom megvásárolta a vonalat, így mostmár hozzá tartozunk. Remélem nem olyan amilyennek mondják.


Sok szerencsét a torrenttel :D

2011. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És ez a net csak úgy önmagában van, vagy tv-vel és telefonnal egyetemben? Mert ha csak magában van, és nem kell a rengeteg tv-csatornát feladni, akkor azt hiszem, meggyőztél!:)


Én a GTS Datanet nevű szutyoknál vagyok felhasználó. Ezért az általam említett fekáliahalomért ugyanannyit fizetek mint te - 128-as letöltéssel, névlegesen 64-es feltöltéssel, amiben a valaha volt rekordom mégis 20kB/s volt. Egyrészt még csodálkozom, hogy van pofájuk ilyet elérhetővé tenni (bár volt egy ajánlatuk, csak aztán elfelejtettek visszahívni, és azóta sincs se híre, se hamva ennek a remekbeszabott biznisznek), másrészt az a meglepő, hogy ezen az áron adják. 1000-1500Ft-ért még korrekt is lehetne, de így...

Ezt csak azoknak írom, akik esetleg megtalálnák ezt a kérdést, hogy végleg eltántorítsam őket ettől a szolgáltatótól. Igaz, persze utána lehet nézni, hogy mit kínálnak meg ez meg az, de akkoriban, amikor be lett köttetve, még semmit nem értettem a nethez, sőt, az informatikához sem sokat. Aztán egy kellemes kis szerződésbontási díj is biztosan van, amit jelen pillanatban nem tudok megengedni magamnak (és eddig sem volt túl fényes a helyzetem), úgyhogy ezért nem cseréltem.


Na a vége igencsak off volt, úgyhogy a lényegre visszatérve: megnéztem, és igencsak random módon ugrál fel-le a letöltés. Egyik pillanatban eléri majdnem a maxot, utána úgy ahogy van lenullázódik, majd döcög valami más, nagyon alacsony tempót diktálva, végül felugrik 80-90-re és kezdődik elölről.

2011. ápr. 1. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!