Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ip váltás? (Kérdésed túl...

Ip váltás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Azt mondta a szolgáltató hogy dinamikus ip-t biztosítanak az internet szolgáltatáshoz, de akkor ha kihuzom a modemet meg vissza dugom miért nem változik? Hogy lehetne akkor megváltoztatni?
2011. ápr. 4. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
sehogy. majd megváltozik ha lejárt a bérleti idő
2011. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez 100%hogy hülyeség mivel már párszor változott az ip-m csak nemtudom hogy
2011. ápr. 4. 20:53
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha bontod a kapcsolatot majd újratárcsázol nem változik meg?Ilyenről még nem hallottam... Mondjuk én a helyedben örülnék ha statikus IP-m lenne ingyen :) Miért akarsz IP-t váltani?
2011. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát több más okért de nekem meg pont az lenne a jó ha változna sajna hiába bontom a kapcsolatot egyszerűen nem ad új ip-t :(
2011. ápr. 4. 21:03
 5/14 czibles ***** válasza:
DSL netnél működik szinte 100%osan a modem reset. kábelnél majd kapsz másikat (mint ahogy előttem is írták), ha lejár a bérleti idő (sőt még ekkor sem biztos, hogy újat kapsz).
2011. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Próbálkozz úgy, hogy legalább egy percig nem dugod vissza*.

Nem kizárt, hogy a túl rövid időre kihúzott modemről nem veszi észre a hálózat, hogy lecsatlakozott.


*a konnektorból húzd ki, úgy értem.

2011. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pj0tr ***** válasza:

De a legegyszerűbb megoldás még mindig az, hogy nem bannoltatod az ip-d azokról az oldalakról, ahova be szeretnél lépni.

A modemes netnél dinamikus az IP viszont van egy lejárati ideje. Vagyis megkapsz egy IP-t és X ideig (beállítástól függően 1nap vagy sokkal több) nem kapsz másikat. Utána ismét másikat kapsz...

2011. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
és hol tudom megnézni hogy mikor jár le?
2011. ápr. 5. 14:58
 9/14 A kérdező kommentje:

ezt írták:Internet kiszolgáló szervereink mindig megpróbálják minden MAC adress-hez mindig ugyanazt az IP címet társítani, ezt nem tudjuk befolyásolni.

Az IP cím akkor változna meg, ha esetleg egy új routert iktatna be.


olvastam több forumon ha a MAC címem megváltoztatom akkor elvileg új ip-t ad, de ezt hogy tudnám megcsinálni?

2011. ápr. 5. 15:01
 10/14 anonim ***** válasza:
A MAC cím nem változtatható meg, mivel fizikailag bele van égetve a kártyába.
2011. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!