Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez a beállítás mit jelent a...

Ez a beállítás mit jelent a Facebook-on?

Figyelt kérdés
Legyek látható a "Most itt vannak" dobozban, ha bejelentkeztem?
2011. ápr. 5. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a példa, de egyértelmű. Ha te azonosításra képes eszközzel lépsz be az oldalra ( GPS a laptopban, telefonban), akkor az oldal észleli hogy például Margitszigeten tartózkodsz. Ha mások is ilyen eszközzel lépnek fel, őket is azonosítja a rendszer hogy a Margitszigeten vannak. A funkció pedig ezt összegzi, azaz ha van valaki a közeledben a tartózkodási adatok alapján, akkor neked az jelzésre kerül, így személyes kontaktot is fel lehet venni gyorsan.

De a példakép is ugyanezt ábrázolja, ha te és mások is a Golden Gate Parkból léptek fel, akkor egy külön dobozban neked jelezni fogja az oldal, hogy hány ismerősöd van a közelben.


Ez a dolog inkább Amerikában válhat be jobban, itthon nem jellemző hogy ilyen dolgokkal szaladgálnak az emberek. A másik pedig, ha már egyszer elhagytam az otthonomat, nem hiszem hogy még máshol is Facebookon fogok lógni, és azt posztolni hogy éppen hol vagyok, csak hogy mindenki lássa. Főleg ha ezt tömegesen csinálják az emberek. Esetleg több napos nyári fesztiválokon van értelme, amikor huzamosabb ideig egy több tízezres tömegben tartózkodsz, és így tudod hogy más ismerősöd is ott van.

2011. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. ápr. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!