Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tp-link Tl-R460 router beállít...

Tp-link Tl-R460 router beállítás. Hogyan?

Figyelt kérdés
Egy mikrós netről van szó ami áll egy kinti antennából és egy benti kis boxbol ami egyben az antenna energia forrása magyarul erősítője. Nos ez a kis box tárolja az user nevem és jelszavam amit nem tudok modosítani se semmi... pppoe elvén müködik... mikor bekapcsolom a gépet betölt az xp és egyből van net. Tehát nem én tárcsázom a netet hanem a kis kütyü. A probléma az hogy nem tudom hogy állítsam be a netet. A hölgy akivel beszéltem emailen azt mondta hogy kapcsoljam ki a dhcp-t hogy ne a router szorja a gépeknek az ip-t hanem a kis kütyü. Igy sem müködik a dolog. Mi lehet a gond? A kábelek jól van összedugva.
2011. aug. 19. 21:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Azonis gondolkozok hogy ha nem jön össze a router beállítása akkor egy "Lan" dugó elosztóval irányítom 2 fele a netet. Müködne? (Tudom hogy mind2 gépnek 1 ip címe lenne..ha egyáltalán müködne a dolog)
2011. aug. 19. 21:33
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Mikrohullámú netnél kétféleképpen szokták általában beállítani az Access Point -ot. Bridge + PPPoE vagy router. Szerintem a te esetedben, a második, mivel nem kell semmit csinálnod a géppel és van net, ergo: DHCP-n kap IP címet a gép az AP -tól.

Mivel gondolom az AP webes felületéhez nem tudsz hozzáférni, így két dolgot tehetsz:

1. A TP-Link routert az AP -tól eltérő alhálózatba teszed, és a WAN portjának beállítod a DHCP -t.


2. A A TP-Link routert csak sima Switch -ként használod. Ehhez meg kell változtatnod a TP-link alapértelmezett IP címét, hogy még véletlenül se ütközhessen az AP -éval, vagy az általa kiosztott címekkel. Valamint a legfontosabb, hogy le kell tiltani a DHCP szerverét, és mindent csak a LAN portok. Ez esetben az AP DHCP szervere fogja kiosztani a címeket.


A netet minkét esetben meg tudod osztani, probléma a speciális programokkal lesz, aminek külön portot kell nyitnod.

2011. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, körülbelül 2 órája jöttem rá énis:D De így már érthető hogy mi miért is van hogy leirtad. Mégegyszer köszönöm.
2011. aug. 20. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!