Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ebay mostanában el akarja...

Az ebay mostanában el akarja kérni a bankkártyaadataimat. Milyen vírus ez, és hogy irthatnám le?

Figyelt kérdés

Ezt írja mostanában nekem az ebay:


Confirm Your Identity


Card Information (ie, ATM, debit, credit card)- All fields are required


Card number :

Expiration Date , mm/yyyy :

Signature Panel Code :

ATM PIN :


Ez tuti nem normális, de nem tudom, hogy az én gépemen van vírus, vagy az ebay oldalát hackelték meg.

ESET NOD32-t használok folyamatosan, az nem jelez semmit.


2011. ápr. 12. 12:02
 1/4 anonim válasza:

Nem a gépeden van, ez csak egy úgynevezett "adathalász" levél". Ha gmail-t használsz, akkor ott van olyan lehetőség, hogy "Adathalászat jelentése" (vagy "Report phishing").

Olvasd el ezt is:

[link]

2011. ápr. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

IE-nél és mozillánál is csinálja, chrome-nál viszont nem.

Mindkét esetben a címsorba írom be, hogy ebay.com és az első keresés, adatlekérés után vagy bejelentkezéskor kapom ezt az oldalt.

2011. ápr. 15. 11:24
 3/4 anonim válasza:

Minden felhasználónak azonosítania kell magát.

Ha ezt a figyelmeztetést a hivatalos ebay.com-ot böngészve kapod, akkor nagy eséllyel nem töltötted ki még a megfelelő adatokat. Ha már igen, az probléma, ott van az eBay help, elég részletes.

2011. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy nem az ebay felhasználói azonosítással van a gond, hiszen nem hinném, hogy az ebay kéri a bankkártyám pin kódját. Ráadásul csak IE és mozilla alatt csinálja ezt Chrome alatt nem.
2011. ápr. 29. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!