Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az én szolgáltatómnál mindenki...

Az én szolgáltatómnál mindenkinél a netre látszó IP ugyanaz, akkor egy külső hogy tudja elérni az én gépem appserver-ét, milyen ip-n?

Figyelt kérdés

Logikusan gondolkozva úgy hogy elsőnek a netre látszó ip aztán a belső konkrét számítógépem ip-je azt a kettőt gondolom nem lehet úgy hogy x.x.x.x-y.y.y.y és akkor megvan.

De akkor ezt hogy lehet megoldani?


2011. ápr. 15. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gondolom routerrel, vagy switchel megy a dolog, routernél, programoknak nyitsz portot és megvan, appserver-t nemtom hogy érsz el, de gondolom azt is hasonlóan
2011. ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem tudja. Helyi címek nem érvényesek kint az interneten. A szolgáltatónál lévő NAToló routert (amelyik IP címe látszik kívülről) kellene úgy beállítani hogy az appserver portra érkező kéréseket a te belső címedre irányítsa át. Ennek a valószínűsége, ha csak nem jársz együtt sörözni a rendszergazdával, konvergál a 0-hoz. Viszont némi plusz pénzért kérhetsz külső IP címet.
2011. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És akkor ha nincs port nyitva, akkor egy weboldal vagy skype, msn, utorrent, hogy kapcsolódik rá az én gépemre? Milyen ip-vel ha nincs közvetlen rá? Akkor hogy?
2011. ápr. 15. 17:02
 4/20 anonim ***** válasza:

Na ez eddigiek semmit nem értenek hozzá. ;)


Összesen annyit kell csinálni, hogy a routeren állísd be, hogy a 80-as és a 443-as (ha https-t is használsz) portra érkező kéréseket melyik gép felé továbbítsa a címfordítás után.

2011. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Na ezt értem. De azt akkor se hogy így más gép hogy kapcsolódik rám, ha nincs engedélye arra hogy a szolgáltató routerébe portátirányításokat végezzen, akkor hogy jut el hozzám a csomag.

Pl skypen küld valaki egy fájl-t akkor az ő skype-je milyen ipcímen keresi a gépem? A külsőn amit lát az enyémből? És tovább, hogy jut el az én gépemhez?

2011. ápr. 15. 20:02
 6/20 anonim ***** válasza:

"És akkor ha nincs port nyitva, akkor egy weboldal vagy skype, msn, utorrent, hogy kapcsolódik rá az én gépemre? Milyen ip-vel ha nincs közvetlen rá? Akkor hogy?"

Nem kapcsolódok egyik sem, csak te kapcsolódhatsz másokhoz.


"Na ez eddigiek semmit nem értenek hozzá. ;)


Összesen annyit kell csinálni, hogy a routeren állísd be, hogy a 80-as és a 443-as..."

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Megnézném én azt hogy matatsz a szolgáltatónál lévő routeren. Persze ha nem haverod a rendszergazda, azt az esetet pedig már megírtam az elején.

"De azt akkor se hogy így más gép hogy kapcsolódik rám..."

Nem kapcsolódik, ez egyszerűen lehetetlen.

"...akkor hogy jut el hozzám a csomag" Csak ha te mész el érte. NAT segítségével a belső hálózat gépeinek kérései kijutnak az internetre (és választ is kapnak), be viszont nem juthat semmi, külvilág számára nem létezik a belső hálózat. Bővebben: [link]

"Pl skypen küld valaki egy fájl-t akkor az ő skype-je milyen ipcímen keresi a gépem..."

Te tudsz kapcsolatot kezdeményezni, csak fogadni nem. Ha mindketten így vagytok, a forgalom a skype gépein keresztül mehet csak.

"A külsőn amit lát az enyémből?"

A NAT végző gépet. Ha érdekel a téma, sok helyen találsz alapos leírást. Network Address Translation, vagy Hálózati címfordítás néven keresd. Esetleg aktív, passzív kapcsolatok.

2011. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Na most már azt hiszem értem!

Ez olyan mintha lenne egy ház benne ülnék én (számítógép) és lenne az ajtó előtt kint egy ember (NAT-ra beállított router). Annak az embernek adok egy csomagot, rajta egy címmel pl Budapest, ő azt oda eldobja :) és oda megérkezik.


Visszafelé:

Az embernek nekem tudatnom kell, hogy várok Pécs-ről egy csomagot, ha megjön adja be nekem. A csomag meg jön, az ember ideadja.


Na már most valaki akiről nem tudok és az emberem se, hozzádob egy csomagot Debrecenből. Az embernek én nem mondtam meg, hogy én várok levelet Debrecenből, ezért ő azt nem fogja nekem ideadni. Ezért ez passzív kapcsolat lesz.


Ha aktívat akarunk, meg kell mondanom az embernek, (nyitni egy portot) hogy minden csomagot adjon nekem ide Nyíregyházáról.


Jól gondolom ezt az egészet? :)

2011. ápr. 15. 22:56
 8/20 anonim ***** válasza:
Jajj 20:26 te olyan sötét vagy apukám... Miért kéne a szolgáltató routerén bármit is állítani?? Egyáltalán minek szólsz bele olyasmibe, amihez tök sötét vagy? Én CCNA-t végeztem, tudom mit beszélek. Te viszont oltári nagy marhaságokat hordasz össze.
2011. ápr. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

@01:57

Kedves fiacskám, olvasni tudsz?

"Az én szolgáltatómnál mindenkinél a netre látszó IP ugyanaz..." Elég valószínűtlen, hogy éppen a kérdezőnél helyeznék el azt a routert, amelyik az összes előfizető (vagy legalábbis előfizetők nagyobb csoportja) részére végzi a címfordítást.

Akkor most melyikünk a sötét?

A Cisco CCNA-ra gondolsz? Én a helyedben inkább szégyenelném, hogy nem használt. :)

2011. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Ez olyan mintha lenne egy ház benne ülnék én (számítógép) és lenne az ajtó előtt kint egy ember ..."

A hasonlat nem rossz, csak egy kicsit pontatlan.

Tegyük fel levelet akarsz küldeni Debrecenbe és választ is vársz rá. Kis zöld borítékba csomagolod, odaadod a portásnak aki elküldi Debrecenbe és felírja magának a jegyzetfüzetébe. Zöld boríték a port symbóluma, a portás jegyzetfüzete pedig a routing table.

Ha érkezik válasz (ugyanolyan zöld borítékban lesz), a portás megnézi a füzetében ki vár zöld borítékos választ. ha talál ilyen bejegyzést, továbbítja a levelet címzettnek utána törli a bejegyzést.


Ha üzenetet vársz külső emberektől anélkül hogy előtte te kezdeményeznéd a kapcsolatot, közzé teszed, hogy a ház címén zöld borítékban lehet neked üzenni. A portásnak meg beírod a jegyzetfüzetébe (állandóra, nem csak egy esetre), hogy az összes zöld boríték a tiéd.

2011. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!